Tesla Roadster - czerwony samochód sportowy jedzie z dużą prędkością po asfaltowej drodze, z rozmytym tłem pokazującym suchy krajobraz i niebo.

Latająca Tesla Roadster z premierą za rok? Szokująca zapowiedź Elona Muska

3 minuty czytania
Komentarze

Unoszące się w powietrzu samochody od zawsze były symbolem przyszłości, innowacji technologicznych oraz spełnieniem marzeń o nieograniczonej mobilności. Jeśli wierzyć zapewnieniom Elona Muska, latająca Tesla Roadster ma pojawić się w 2025 roku. Patrząc jednak na historię niedoszłej premiery tego modelu, której historia ciągnie się latami, równie dobrze mogą być to jedynie mrzonki.

Latająca Tesla Roadster już na horyzoncie?

Tesla Roadster - czerwony samochód sportowy marki Tesla z otwartym szklanym dachem zaparkowany na ciemnoszarej, betonowej nawierzchni.
Fot. Tesla / materiały prasowe

Latające samochody z Powrotu do przyszłości, „spinners” z Blade Runnera czy codzienny środek transportu ze słynnych Jetsonów to tylko niektóre przykłady zaawansowania technologicznego w motoryzacji, zaczerpnięte z literatury i filmów. Czy takie elementy ze świata science-fiction niedługo staną się naszą rzeczywistością?

Nowa Tesla Roadster potrafi latać.

Elon Musk we wpisie na X

Musk ponownie twierdzi, że Tesla Roadster, którego premiera jest ciągle odkładana na „przyszły rok”, będzie w stanie latać. Dlaczego ponownie? Prototyp nowej generacji Roadstera został zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku, a jego produkcja miała rozpocząć się w 2020 roku, jednak od tego czasu projekt jest przekładany z roku na rok.

Z tego względu stało się to pewnym rodzajem memu, bo wiele osób wątpi, czy samochód kiedykolwiek trafi na rynek. Electrect przypomina też, że kilka lat temu producent składał nawet obietnicę rozdania kilkudziesięciu nowych Roadsterów właścicielom innych modeli Tesli, którzy brali udział w programie poleceń.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Najbardziej oczekiwany pojazd przyszłości

Nie zmienia to faktu, że od początku 2024 roku Musk opublikował kilka interesujących komentarzy na temat nowej generacji Roadstera, budząc nadzieje, że pojazd w końcu pojawi się na rynku. Zapowiedział m.in., że Tesla przedstawi zaktualizowaną wersję pojazdu, ponieważ obecny projekt ma już… siedem lat.

W marcu 2024 roku zachwalał model Roadster, obiecując, że „nigdy nie będzie drugiego takiego samochodu”. Już wtedy wspominał również o pakiecie SpaceX, który ma sprawić, że pojawi się… latająca Tesla. W kolejnych wpisach chwalił się, że prezentacja nowego modelu może stać się „najbardziej oszałamiającą demonstracją produktu w historii”.

Czerwony sportowy samochód na ciemnym tle, widok z boku i tyłu.
Fot. Tesla / materiały prasowe

Teraz miliarder ponownie opublikował nowy komentarz na temat nowego pojazdu Tesla Roadster – twierdząc, że „może latać”. Niestety nie wiadomo, do jakich dokładnie właściwości ma odnosić się ten wpis.

Tłumaczenie: Nowa Tesla Roadster potrafi latać.

Pomimo licznych opóźnień, Tesla Roadster pozostaje jednym z najbardziej oczekiwanych pojazdów przyszłości. Oczywiście do puli najtańszych samochodów elektrycznych na pewno nie trafi, jednak jeśli premiera faktycznie jest na horyzoncie, będzie to przełomowe wydarzenie.

Dziękujemy za lekturę! Jeśli masz dodatkowe 10 sekund, poświęć je na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ chcemy poznać preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: X, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Tesla / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw