Kobieta przemawiająca na konferencji, za nią ekran z prezentacją robota Boston Dynamics Spot.
LOKOWANIE PRODUKTU: SZKOŁA GŁÓWNA MIKOŁAJA KOPERNIKA

Kongres SGMK za nami. Eksperci poruszali tematy związane z przyszłością AI

3 minuty czytania
Komentarze

Kongres SGMK, czyli Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, odbywał się w dniach 13–14 czerwca tego roku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tym razem też udało się zebrać grono ekspertów z całego świata. W tym roku skupiono się na rozwoju sztucznej inteligencji, która coraz mocniej zaczyna odciskać piętno na naszym codziennym życiu. Przypomnijmy też, że Android.com.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Kongres SGMK za nami

Kongres SGMK 2024. Kobieta przemawiająca na konferencji, stojąca za przezroczystym mównicą, z dużym wyświetlaczem w tle.
Fot. SGMK / materiały prasowe

Tegoroczny kongres SGMK pod nazwą AI&EDU upłynął pod znakiem sztucznej inteligencji i jej wpływu na naukę oraz całe życie. Dyskutowano o tym, jak AI wpływa na świat, ale także i jaka występuje korelacja między technologią a sztuką. Wśród prelegentów pojawili się prof. Michael L. Brodie (Harvard University) czy ekspert AI i big data, prof. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród prelegentów dnia pierwszego pojawiła się także Agnieszka Pilat z Space X i Boston Dynamics, czyli można powiedzieć, że kongres SGMK przyciągnął naprawdę sławy światowego formatu.

Nie zabrakło także tematów poruszających kwestie cyberbezpieczeństwa oraz edukacji związanej z rozwijającym się AI. Zastanawiano się nad tym, jak można wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, ale jednocześnie zarządzać odpowiedzialnie danymi oraz zachowywać się przy tym etycznie. Transparentność algorytmów oraz ochrona prywatności w sieci powinna bowiem stać na pierwszym miejscu.

Ciekawy konkurs z AI w tle

Fot. materiały prasowe

Kongres SGMK przyniósł także ciekawy konkurs „Wygraj przyszłość z SGKM”. Zadaniem uczestników jest stworzenie prompta (polecenia), które pozwoli na wygenerowanie obrazu Mikołaja Kopernika. Nagrodą główną są bezpłatne studia podyplomowe w SGKM, więc jest o co walczyć. Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie na stronie wydarzenia.

Idziemy z duchem czasu i wyznaczamy trendy w nauczaniu. Pioniersko włączyliśmy AI i prognozowanie strategiczne do prowadzonych przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika studiów podyplomowych. Kierunek Cybebezpieczeństwo w obliczu sztucznej inteligencji oraz Komunikacja i strategic foresight to innowatorskie studia odpowiadające na wyzwania przyszłości. Zajęcia poprowadzą światowej klasy naukowcy i eksperci z wiodących ośrodków naukowych na świecie i w Polsce.

Prof. Fabrizio Giulimondi, La Sapienza, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, informacja prasowa

Dodajmy też, że Szkoła Główna Mikołaja Kopernika uruchomiła nabór na interdyscyplinarne studia podyplomowe w obszarze, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji oraz komunikacji i futurologii. Zapraszamy do trwającej rekrutacji na kierunkach „Communications and strategic foresight / Komunikacja i strategic foresight (prognozowanie strategiczne)” oraz „Cybersecurity and security of financial and public institutions (AI) / Cyberbezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo instytucji finansowych i publicznych (AI)”.

Zdjęcie otwierające: SGKM / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Szkoła Główna Mikołaja Kopernika

Motyw