Konsola PlayStation i pad do gier na ciemnym drewnianym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Sony dodaje nareszcie do najnowszej konsoli kluczową funkcję. Bardzo jej brakowało

2 minuty czytania
Komentarze

Sony może działa w pewnych kwestiach wolno, ale też skutecznie. Pokazuje to najnowsza aktualizacja do PlayStation Portal, która rozwiązuje jeden z najbardziej palących problemów tego specyficznego, przenośnego odtwarzacza do gier z domowego PS5. Przypomnijmy więc sobie, na czym polegała ta newralgiczna kwestia.

Jak Sony ulepsza PlayStation Portal w nadchodzącej aktualizacji?

Osoba grająca w grę wyścigową na przenośnym urządzeniu PlayStation Portal z kontrolerami po bokach ekranu, w tle widoczne zasłony z okrągłym wzorem.
Fot. Szymon Baliński / Android.com.pl

Ogromnym problemem PlayStation Portal był brak wbudowanej przeglądarki internetowej. Sony zablokowało w ten sposób możliwość logowania się do publicznych sieci Wi-Fi, wymagających potwierdzenia przed uzyskaniem dostępu do internetu. Obok dalej nierozwiązanego problemu mikroprzycięć, była to najbardziej paląca kwestia wśród zaangażowanych użytkowników konsolki.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

@android.com.pl

Chciałabym nienawidzieć tej konsoli, ale jest jedno ale.. 🤷‍♂️ #psportal #playstation #psp

♬ dźwięk oryginalny – Ulubiony portal technologiczny

No i cóż, przeglądarki internetowej dalej w odtwarzaczu nie ma. Aczkolwiek, najnowsza aktualizacja pozwoli na łączenie się z publicznymi sieciami Wi-Fi. Proces autoryzacji będzie odbywać się na naszym smartfonie, po zeskanowaniu kodu QR z konsoli.

Sieć uwierzytelniania z kodem QR i instrukcją, aby zeskanować kod QR w celu rozpoczęcia procesu uwierzytelniania. Interfejs Sony PlayStation Portal
Fot. PlayStation Blog / materiały prasowe

Pozostałe zmiany w aktualizacji do PlayStation Portal

Ekran konsoli do gier Sony PlayStation Portal z komunikatem "Ready to Play", godziną 4:26 PM i ikonami nawigacyjnymi w prawym rogu.
Fot. PlayStation Blog / materiały prasowe

Oprócz tego, użytkownicy w końcu wyświetlą procent naładowania baterii, oprócz enigmatycznych trzech kresek. Zmieni się również wizualna reprezentacja wciskania touchpada. Teraz będzie ona pokazywać nieco więcej detali, np. ślad zostający po przesuwaniu palcem po ekranie.

Nie wiemy jednak, czy aktualizacja rozwiązuje opisywany wcześniej problem z mikroprzycięciami. Dowiemy się tego, gdy zostanie udostępniona użytkownikom sprzętu 19 czerwca 2024 r. Z urządzenia korzystam bardzo często do gry w ukochane Balatro, więc zapraszam was również do przeczytania mojej opinii na temat PlayStation Portal.

Dotarłeś do końca? Doskonale! Szczególnie że pogoda daje nam się mocno we znaki. Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać twoje sposoby radzenia sobie z upałami.

Źródło: PlayStation. Zdjęcie otwierające: Oleksandr Blishch / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw