Licznik rowerowy Garmin z widocznym podsumowaniem trasy.
LINKI AFILIACYJNE

Garmin Edge 1050 wygląda jak gadżet idealny dla każdego rowerzysty

3 minuty czytania
Komentarze

Sezon na wycieczki rowerowe trwa w najlepsze, więc jest to idealny moment, aby bliżej przyjrzeć się najbardziej niestandardowym gadżetom na jednoślad. Tak się bowiem składa, że wkrótce swoją premierę zaliczy komputer rowerowy Garmin Edge 1050.

Komputer rowerowy nowej generacji – oto Garmin Edge 1050

Komputer rowerowy - Cyklokomputer Garmin zamocowany na rowerze wyświetlający mapę i statystyki jazdy, w tle niewyraźne fragmenty roweru.
Fot. Garmin Blog / zrzut ekranu

Garmin Edge 1050 to model najnowszego urządzenia, które w skrócie można nazwać „komputerem rowerowym”. Z tego typu sprzętów od lat korzystają wszyscy miłośnicy jednośladów, którzy jednocześnie nie boją się eksperymentować z nowymi technologiami.

Nowy model został wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu do poprzednika (Edge 1040). Niemniej wielkość samego ekranu pozostaje bez zmian – 3.5 cala.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami czas pracy baterii na jednym ładowaniu ma wynosić 45 godzin, co z pewnością wystarczy na nawet najbardziej ekstremalne wycieczki rowerowe. Jak nowość od marki Garmin prezentuje się wizualnie? Aktualnie musimy bazować na przeciekach, które sugerują, że sprzęt będzie wyglądać następująco:

Garmin komputer rowerowy wyświetlający dane treningowe, na rowerze stacjonarnym.
Fot. X, zrzut ekranu

Komputer rowerowy Edge 1050 wspiera płatności zbliżeniowe Garmin Pay, znane z zegarków sportowych Garmin. Ta funkcja pozwala na dokonywanie płatności bez konieczności noszenia portfela, co w przypadku jazdy na rowerze jest bardzo ważnym atrybutem. Co ciekawe omawiany właśnie sprzęt ma także wbudowany głośnik, który może odtwarzać komunikaty audio bez potrzeby używania słuchawek Bluetooth. Ta nowość umożliwia słuchanie powiadomień i instrukcji nawigacyjnych bezpośrednio z urządzenia.

Co jeszcze oferuje nowość od marki Garmin?

Urządzenie ma oferować 64 GB pamięci wewnętrzenej, co jest dwukrotnie większą pojemnością niż w przypadku modelu Edge 1040. To z kolei pozwala na przechowywanie większej ilości map, tras i danych aktywności. Nowy model od marki Garmin prezentuje nową, bardziej kanciastą stylistykę w porównaniu do swojego poprzednika. Zmieniony został również interfejs użytkownika, dostosowany do wyższej rozdzielczości wyświetlacza.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Choć szczegółowe informacje na temat funkcji oprogramowania nie są jeszcze dostępne, można spodziewać się rozszerzonych opcji GroupRide, takich jak konkurencje czy powiadomienia o incydentach i zagrożeniach.

Premiera Edge 1050 jest zapowiadana na drugą połowę czerwca 2024 roku. Cena urządzenia ma wynosić około 699 euro (około 749 euro za wersję z technologią solarną). W przeliczeniu na naszą walutę daje to ponad 3000 złotych.

Dotarłeś do końca? Doskonale! Szczególnie że pogoda daje nam się mocno we znaki. Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać twoje sposoby radzenia sobie z upałami.

Źródło: fitness-tracker-test.info, the5krunner. Zdjęcie otwierające: Garmin / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw