Dłoń trzymająca smartfon z ekranem pokazującym logo Google Play na tle zielonej trawy.
LINKI AFILIACYJNE

Do Google Play Store zmierza funkcja, która powinna być tam od początku

2 minuty czytania
Komentarze

Jeżeli często korzystacie ze sklepu z aplikacjami Google Play Store, to możecie już zacierać ręce na nowość, która może się tam pojawić. Google testuje bowiem rozwiązanie, które tak naprawdę powinno być dostępne w sklepie od samego początku. Mowa o automatycznym otwieraniu pobranych programów.

Google Play Store z automatycznym otwieraniem aplikacji

Aplikacja Google Play wyświetlona na ekranie smartfona.
Fot. Mojahid Mottakin / Shutterstock

Nie tak dawno temu pisaliśmy dla was o tym, że Google testuje funkcję w swoim sklepie z aplikacjami, która miałaby przypominać o zainstalowanych programach. W końcu zdarza się tak, że instalujemy jakąś aplikację, a ta przez długi czas jest przez nas nieużywana. Takie przypomnienia użytkownik otrzymywałby po 24 godzinach od samej instalacji, a później raz jeszcze. Okazuje się, że to chyba jednak zbyt mało, ponieważ jak udało się sprawdzić to Android Authority, do sklepu może trafić kolejna nowość.

Ustawienia powiadomień aplikacji Android "App auto open", włączone powiadomienia, opcje powiadomień dźwiękowych oraz baner na ekranie.
Fot. Android Authority / zrzut ekranu

Otóż w Google Play Store ma pojawić się możliwość automatycznego otwierania zainstalowanych aplikacji. Przypomnijmy, że do tej pory po procesie instalacji, musieliśmy jeszcze samodzielnie otwierać program. W kodzie sklepu znaleziono zapis, który ma to zmienić. Użytkownicy mieliby do wyboru możliwość automatycznego otwierania aplikacji lub też przypominania o tym, że te zostały zainstalowane, ale nie uruchomione.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Mała rzecz, a cieszy

Może się wydawać, że takie automatyczne otwieranie aplikacji w Google Play Store to niewielka zmiana. To prawda, ale z drugiej strony może być faktycznie pożyteczna. Problem może pojawić się jednak wtedy, kiedy z naszego urządzenia będzie korzystał ktoś inny. Przykładów nie trzeba szukać daleko, bo jeżeli smartfon trafi w ręce dziecka, to łatwiej zainstaluje i od razu otworzy aplikację.

Ikona aplikacji Google Play Store na ekranie urządzenia mobilnego. Kryją się tam też złośliwe aplikacje.
Fot. GekaSkr / Depositphotos

Tutaj ważna więc będzie kontrola nad tym, kto ma dostęp do naszego telefonu. To jedna z podstaw, jeżeli chodzi o zachowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących prywatności w sieci. Nowa funkcja w Google Play Store nie jest jeszcze aktywna, ale niewykluczone, że pojawi się w sklepie w ciągu najbliższych tygodni.

Dotarłeś do końca? Doskonale! Szczególnie że pogoda daje nam się mocno we znaki. Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać twoje sposoby radzenia sobie z upałami.

Źródło: Android Authority. Zdjęcie otwierające: Pinky En Pe / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw