Czarny telefon z wyświetlonym logo X, leżący na białej klawiaturze komputera, w tle banknoty euro.

Elon Musk ogłasza anonimowe polubienia. X zadba o prywatność użytkowników

2 minuty czytania
Komentarze

X (dawniej Twitter) w ostatnim czasie zmienił nie tylko nazwę i URL. Elon Musk zapowiedział wprowadzenie anonimowych polubień, co ma na celu zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa korzystania z platformy. Jak zmiana wpłynie na korzystanie z portalu?

Elon Musk wprowadza nieoczekiwaną zmianę

Tweet od Elon Musk informujący o zmianie, że polubienia są teraz prywatne, z retweetem od działu inżynieryjnego potwierdzającym zmianę.
Tweet Muska informujący o zmianie, że polubienia są teraz prywatne. Fot. X, elonmusk / zrzut ekranu

Musk podał dalej wpis, który informuje o wprowadzonych zmianach. Użytkownicy dalej mogą zostawiać polubienia pod postami, natomiast zostawione serduszka będą w pełni anonimowe. W praktyce oznacza to, że lista osób, które polubiły dany post, nie będzie widoczna dla innych użytkowników. Polubienia będą widoczne tylko dla autora postu oraz dla samego użytkownika, który zdecydował się na lajkowanie.

Ekran smartfona z ikonami aplikacji mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, WhatsApp, Instagram, X, WeChat, TikTok, Telegram, Snapchat.
Fot. Primakov / shutterstock

Funkcja ta ma na celu ochronę prywatności użytkowników oraz zapobieganie sytuacjom, w których lajki mogą być używane do wywierania presji społecznej lub innych form nękania. Według oficjalnego komunikatu zmiana ta ma na celu stworzenie bardziej komfortowego środowiska do wyrażania swoich opinii i uczuć.

Co to oznacza dla użytkowników portalu X?

Tekst "FREE SPEECH" powielony wielokrotnie w różnych rozmiarach tworzący kształt megafonu na czarnym tle.
Fot. X.com / zrzut ekranu

Dla użytkowników platformy, która niedawno zmieniła URL, wprowadzenie anonimowych polubień przynosi kilka istotnych korzyści. Najważniejsze jest większe poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą teraz swobodniej wyrażać swoje poparcie dla różnorodnych treści, nie martwiąc się o to, jak zostanie to odebrane przez ich obserwujących czy znajomych.

Z drugiej strony wprowadzone zmiany mogą doprowadzić do bezrefleksyjnego lajkowania małowartościowych lub mocno kontrowersyjnych wpisów. Jak zwiększona prywatność wpłynie na kształt całej platformy, zobaczymy w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: GSMArena, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Mehaniq / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw