Smartfon z niebieską ramką na białym tle, wyświetlający aplikację muzyczną. Obok niego ciemnoniebieskie bezprzewodowe słuchawki douszne z etui.

Aplikacja YouTube Music dostanie przydatną funkcję. Nowość dotyczy playlist

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsza aktualizacja aplikacji YouTube Music ma przynieść nowość, która ucieszy wielu miłośników muzyki. Oprogramowanie powinno wprowadzić możliwość głosowania na playlisty. Do czego można wykorzystać nadchodzącą funkcjonalność?

YouTube Music z funkcją oceniania playlist

Ekran telefonu z aplikacją YouTube Music, widoczny górny pasek z kategoriami oraz fragmenty interfejsu użytkownika.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Doniesienia o nowej funkcji pochodzą z portalu AndroidAuthority. Pracownicy redakcji w kodzie aplikacji YouTube Music znaleźli linię, która ma wprowadzić do oprogramowania możliwość oceniania playlist przez oddawanie na nie głosów.

Niestety nie wiadomo, jak nowa funkcja będzie wyglądała w aplikacji. Spotify, które niedawno podwyższyło ceny, w przeszłości umożliwiał ocenę playlist, a wynik publicznych list był widoczny w aplikacji. Aktualnie element polubień został zastąpiony „zapisami” playlist. YouTube Music może podejść do tematu podobnie, a obok nazw kompozycji z piosenkami być może pojawi się serduszko, czy nawet symbol łapki w górę.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Potencjalne zastosowania nowej funkcji

Bliżej jacka 6,3 mm obok smartfona z otwartą aplikacją muzyczną, na ekranie album "Aphelion (Tour Edition)" zespołu Leprous.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Wprowadzenie ocen może sprawić, że najbardziej popularne playlisty zyskają większą widoczność. Użytkownicy łatwiej znajdą te, które są wysoko oceniane przez społeczność. Jest to krok w kierunku bardziej zintegrowanej i interaktywnej platformy muzycznej, gdzie opinia społeczności odgrywa kluczową rolę.

Zbliżenie ekranu smartfona z aplikacją muzyczną i ikoną odtwarzacza.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Nadchodząca funkcja może również wspierać budowanie społeczności wokół wspólnych zainteresowań muzycznych, gdzie użytkownicy mogą dzielić się swoimi ulubionymi playlistami i wzajemnie je oceniać​.

Źródło: AndroidAuthority, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw