Logo OpenAI na ekranie telefonu komórkowego, w tle niewyraźny wizerunek mężczyzny.
LINKI AFILIACYJNE

Jak wygląda praca w OpenAI? Oto doświadczenia osób, które miały styczność z korporacją

2 minuty czytania
Komentarze

Przygoda z przyszłym pracodawcą rozpoczyna się już na etapie rekrutacji. A i tu łatwo o złe pierwsze wrażenie, szczególnie pod kątem takiej firmy jak OpenAI, gdzie to konkret i praktyczna wiedza są najbardziej pożądane. Dlatego też, zamiast przeklejać wam korporacyjną papkę o tym, jak wspaniale jest pracować w firmie Sama Altmana, zajrzałem do recenzji na GlassDoor, znanym serwisie do oceniania pracodawców.

Jak pracownicy i rekrutowani oceniają OpenAI?

OpenAI ma ocenę 4,4 na 5 gwiazdek na Glassdoor, przy 84% pracowników polecających firmę znajomym.
Fot. GlassDoor / zrzut ekranu

Jak widzicie powyżej, średnia z 44 opublikowanych po angielsku recenzji na GlassDoor wskazuje na 4,4 / 5 gwiazdek. Całkiem nieźle, jak na (być może) jedną z najbardziej złowieszczych korporacji na świecie. Spójrzmy na pierwszą z opinii, tym razem pozytywną (5 / 5 gwiazdek), opublikowaną 14 maja 2024 r.

OpenAI jest organizacją, którą napędza wspólna misja. Wszyscy tutaj są zjednoczeni przez cel, co nadaje znaczenie naszej codziennej pracy. Świadomość, że nasze wysiłki przyczyniają się do większego celu, zwiększa satysfakcję z pracy i wzbudza silne poczucie dumy.

Członek Załogi Technicznej, anonimowa recenzja na GlassDoor

Jednocześnie, ta sama osoba zaznaczyła, że to niezwykle dynamiczne środowisko, a zadania związane z rekrutacją nowych pracowników zajmują zbyt wiele czasu.

Przełomowa technologia i wielka odpowiedzialność

Logo OpenAI na ciemnym tle z napisem "Hello GPT-4.0" w tle.
Fot. Mojahid Mottakin / Shutterstock

Inna recenzja, podsumowana ostrym 2 / 5 punktów, pojawiła się 5 października 2023 r. Choć w strukturze plusów i minusów pracownik chwalił wysokie wynagrodzenie, benefity oraz posiłki, zauważył, iż pracując dla OpenAI, niemal całkowicie rezygnujesz z życia prywatnego (a także pracy zdalnej, jak pokazuje inna recenzja 5 / 5 punktów).

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Jeszcze bardziej niepokojące jest stałe uczucie niedoboru pracowników do powierzanych zadań, a także (przynajmniej w październiku 2023 r.) niskie doświadczenie liderów zespołu oraz przesadne skupienie na generowaniu przychodów zamiast rzeczywistej pracy nad badaniem sztucznej inteligencji.

Inne osoby wskazywały też na ciche wymaganie perfekcji, a także wybujałe ego wielu pracowników OpenAI. Temu ostatniemu trudno się dziwić, tak samo z brakiem życia prywatnego. Jeśli tworzysz tak przełomowy produkt, jak ChatGPT 4o, trudno spodziewać się wolnych weekendów. W międzyczasie konkurencja nie śpi i także pracuje nad rewolucją w świecie AI.

Źródło: GlassDoor. Zdjęcie otwierające: QubixStudio / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw