Osoba trzymająca smartfon z napisem "ChatGPT" na tle kolorowych świateł.
LINKI AFILIACYJNE

ChatGPT z przydatną nowością. Będzie można przesłać pliki bezpośrednio z chmury

2 minuty czytania
Komentarze

OpenAI zapowiedziało poprawę analizy danych w ChatGPT. Popularne narzędzie sztucznej inteligencji będzie pozwalało m.in. na przesłanie plików bezpośrednio z popularnych usług chmurowych. Na tym jednak nie koniec.

Nowe możliwości ChatGPT związane z analizą danych

OpenAI ogłosiło zmiany, które zostaną wprowadzone w najbliższych tygodniach. Dotyczą one flagowego modelu GPT-4o i będą dostępne dla użytkowników ChatGPT Plus, Team i Enterprise. Poprawki dotyczą analizy danych, a konkretnie zdolności ChatGPT do rozumienia zbiorów informacji i wykonywania na nich zadań.

Pobieranie plików z chmury na pulpit po to, by następnie wprowadzić je do ChatGPT nie będzie już konieczne. Różnego rodzaju pliki będzie można przesyłać bezpośrednio z Dysku Google lub Microsoft OneDrive. Dzięki temu narzędzie od OpenAI będzie mogło szybciej przeanalizować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz zawartość prezentacji multimedialnych.

ChatGPT będzie również umożliwiał m.in. dostosowywanie i wchodzenie w interakcję z wykresami generowanymi przez sztuczną inteligencję. Użytkownik otrzyma możliwość edycji poszczególnych elementów bez wychodzenia z narzędzia.

chatgpt dodawanie pliku z google drive
Fot. OpenAI / materiały prasowe

OpenAI zapewniło, że ma na uwadze prywatność użytkowników. Dane od klientów wykorzystujących ChatGPT Team i Enterprise mają nie być wykorzystywane do trenowania sztucznej inteligencji, z kolei użytkownicy wersji Plus mogą zrezygnować z takiego szkolenia.

Wykres retencji użytkowników według kohorty z podpisami i podsumowaniem trendów.
Fot. OpenAI / materiały prasowe

Narzędzie OpenAI unika niektórych tematów. Oto o jakie kwestie chodzi

Narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję nie odpowiadają na wszystkie zapytania użytkowników. Chatboty mogą choćby unikać odnoszenia się do nielegalnych substancji oraz zachowań, a także kwestii, które wiążą się z dyskryminacją. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, odsyłamy was do tekstu o zakazanych tematach dla ChatGPT.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Z możliwości sztucznej inteligencji można korzystać na różnych urządzeniach. Wśród nich są telefony. Jeśli akurat rozglądaliście się za nowym modelem, zajrzyjcie do naszego rankingu smartfonów do 2000 zł. Możecie również sprawdzić zestawienie klasycznych telefonów z klawiaturą, choć na nich nie zainstalujecie narzędzia OpenAI ani innych pomocy AI.

Źródło: OpenAI. Zdjęcie otwierające: rafapress / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw