Smartfon z Androidem z włączonymi ustawieniami Wi-Fi na białym blacie. Obok sukulent
LINKI AFILIACYJNE

Funkcja znana z Androida trafi na system Windows 11. Tego naprawdę brakowało

2 minuty czytania
Komentarze

Microsoft sukcesywnie ulepsza popularny system operacyjny o małe, ale niezwykle przydatne nowości. Windows 11 wkrótce wzbogaci się o znaczącą, choć pozornie prostą funkcję, z której użytkownicy Androida korzystają od dawna. Niedługo zarządzanie sieciami Wi-Fi będzie wygodniejsze niż dotychczas.

Windows 11 zyska na funkcjonalności

licencja na windows
Fot. Microsoft

Aktualnie po otwarciu ustawień Wi-Fi w systemie Microsoftu użytkownicy muszą czekać na automatyczne odświeżenie listy. W mobilnym systemie Android listę dostępnych sieci odświeżać można co kilku sekund za pomocą odpowiedniego przycisku. Jego lokalizacja i wygląd może się różnić w zależności od nakładki systemowej. Podobne rozwiązanie ma nadejść w jednej z przyszłych aktualizacji systemu Windows 11. Jak na X (wcześniej Twitter) zauważył użytkownik PhantomOcean3 build oznaczony jako 25997 wprowadza wyczekiwany przez wielu przycisk odświeżenia sieci.

Przycisk pojawi się na dole wysuwanej listy sieci, obok hiperłącza „Więcej ustawień sieci Wi-Fi”. Microsoft o najważniejszych zmianach w systemie informuje na swoim blogu. Co ciekawe, wzmianka o przycisku odświeżania sieci w tym miejscu się nie pojawiła. Brandom LeBlanc, starszy menedżer w zespole Windows Insider, potwierdził, że jest to więcej niż eksperyment i funkcja faktycznie pojawi się w niedalekiej przyszłości. Jest to małe ulepszenie, które realnie wpłynie na wygodę użycia systemu przez użytkowników.

Zmiany w systemie Microsoftu

licencja na windows
unsplash.com

Microsoft intensywnie pracuje nad rozbudową funkcjonalności systemu Windows 11. Niedawno pisaliśmy o wprowadzeniu do Windowsa 11 natywnej obsługi formatów archiwów takich jak rar i 7z. To zwalnia użytkownika z konieczności instalowania aplikacji firm trzecich. Nowości, mimo że są istotne dla użytkownika, nie powinny prowadzić do spowolnienia pracy systemu nawet na najtańszych komputerach z kategorii laptop do 2000 zł. Niestety nie wszystkie nowości są zmianami na plus. Windows 11 23H2 wprowadzić ma Microsoft Copilot, nową usługę AI zintegrowaną z systemem operacyjnym. Rozwiązaniu nie można odmówić przydatności, ale ten element ma wyświetlać użytkownikom reklamy.

Jeśli korzystasz ze starszej wersji systemu lub planujesz zakup laptopa bez oprogramowania, Windowsa 11 znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: noewin

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.