ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy i7500 – Już w naszych rękach!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Technologia

Do naszej redakcji przed kilkoma dniami dotarł długo przez nas wyczekiwany Samsung Galaxy i7500. Zanim pojawi się jego pełna recenzja warto wspomnieć o pierwszym wrażeniu jakie wywarł ten telefon na redakcji naszego portalu.
Galaxy to pierwszy telefon Samsunga wyposażony w system operacyjny Android. Posiada on przynajmniej kilka funkcjonalności, które mimo sędziwego wieku urządzenia pozwalają mu wciąż konkurować na rynku. Najważniejsze to wbudowana pamięć, która wg. producenta wynosi 8GB (w rzeczywistości jest to 6.5GB), aparat z lamą błyskową o rozdzielczości 5MPx, pojemnościowy ekran AMOLED, ładny choć ‘samsungowy’ wygląd oraz mocna obudowa.

Zacznijmy od końca. Wygląd Galaxy jeśli porównamy go z HTC G1 jest naprawdę genialny. Ten telefon po prostu go ma – nie tak jak Dream… Kolejna rzecz to wrażenia po wzięciu i7500 do ręki. Mimo płaskiej, zgrabnej obudowy jest on dość ciężki – waga całkiem porównywalna z G1. Jednak sprawia on wrażenie jakoby jego obudowa była niezniszczalna. Jakość plastików jest naprawdę na najwyższym poziomie. W porównaniu do Dream’a po złapaniu za krawędzie urządzenia i kręceniu w przeciwnych kierunkach nic nie skrzypi, nic się nie wykrzywia – nawet nie drgnie. Mając oba telefony jednocześnie można oszacować po jakości wykonania, że G1 zostanie całkiem wyeksploatowany po 2 latach, a każdy jego upadek może przyprawić nas o zawał serca. Galaxy natomiast sprawiając wrażenie niezniszczalnego spokojnie powinien przeżyć co najmniej drugie tyle czasu oraz niejeden upadek. Jeśli ktoś ma porównanie, tylna klapka Samsunga i7500 wykonana jest z niemal identycznego plastiku co HTC Magic. Jednak jego konstrukcja wydaje się być mocniejszą od Magika.

 

Element który znacznie wyróżnia ten telefon to ekran w technologii AMOLED. Czym różni się on od pospolitych wyświetlaczy? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Po lewej stronie można zobaczyć G1 z pojemnościowym TFT, po prawej AMOLED Samsunga. Różnica jest w rzeczywistości znacznie bardziej widoczna niż na fotografiach. Kolory Galaxy są rodem prosto z bajki. Czasami nawet tak intensywne, że nienaturalne. Ogólnie nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak mocnych barw – nasze telewizory, monitory czy inne urządzeni nie są w stanie wyświetlać takich mocnych kolorów, więc ekran Samsunga i7500 czasem sprawia wrażenie przesyconego. Najlepsze jednak nie są żwywe i mocne kolory jednak … czerń! Tak – to naprawdę zaskakujące. Przyjrzyjmy się poniższemu zdjęciu. Galaxy podświetla swój ekran tylko w miejscach gdzie jest jakikolwiek kolor inny niż czarny. To niesamowite!
Zgaśmy jednak lekko ten entuzjazm. W porównaniu do HTC G1, ekran Samsunga i7500 zauważalnie gorzej reaguje na dotyk. Okazał się mniej czuły od Dream nawet, gdy na tym była naklejona folia.

Czas na słówko o aparacie. Ten naprawdę nas zaskoczył! Testowaliśmy HTC G1, Magic i Hero – jakość ich jest nieporównywalna. Samsung Galaxy nawet bez wgrywania dodatkowego oprogramowania (np. SnapPhoto) świetnie sobie radzi w każdych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia jakie można nim wykonać, jeśli można tak powiedzieć są „dwa razy lepsze” od tych z HTC. Wyposażony jest on także w dodatkową diodę oświetleniową która potrafi oświetlić cały pokój o długości nawet 3-4 metry. Możemy ją wykorzystywać także podczas nagrań wideo. Galaxy jakością swojego aparatu przypomina jedne z najlepszych znanych nam „foto-komórek” jak np. Sony Ericsson K800i.
Aparat w tym modelu to naprawdę jedna z największych zalet – na pewno się na nim nikt nie zawiedzie.

Na koniec kilka szczegółów. Głośnik Samsunga Galaxy jest o połowę głośniejszy od tego z HTC G1 i dodatkowo gra lepszą jakością. Producent nie zaaplikował do tego modelu żadnej nakładki. Jedyne co znajdziemy to tapeta Playa oraz program „Przełącznik” za pomocą którego możemy bezpośrednio kontrolować WiFi, GPS, synchronizację oraz Bluetooth. Niestety wersja oprogramowania w i7500 to wciąż Android 1.5. Stąd stara, trudna do opanowania klawiatura ekranowa oraz ogólnie ciężki w użyciu i brzydki system dla osób które miały już okazję używać Google OS. Pozostałe wady które ujawniły się w tak krótkim czasie to całkowity brak podświetlenia przycisków, słaba czułość wyświetlacza oraz mała ilość RAMu.

Więcej o Samsungu Galaxy i7500 znajdziecie w pełnej recenzji, którą zaprezentuje wam redaktor Dźedziu – to właśnie on będzie miał przyjemność przetestowania tej maszyny.

Sprawdź najnowsze wpisy