Poważny problem smartfonów Samsunga. Rozmazane zdjęcia zgłaszają nawet posiadacze modelu za 8500 zł

2 minuty czytania
Komentarze

Najnowsze smartfony koreańskiego producenta to udane urządzenia oferujące ciekawe wzornictwo, bezkompromisową wydajność, rewelacyjne ekrany i świetne możliwości fotograficzne. Użytkownicy informują jednak, że w swoich egzemplarzach znaleźli irytującą wadę aparatu, co biorąc pod uwagę ceny serii Galaxy S23 (od 4500 do 8500 zł), nie powinno być w ogóle dopuszczalne.

Galaxy S23 i S23 Ultra z wadliwym aparatem?

Od premiery najnowszych topowych galaktyk minął około miesiąc, a użytkownicy coraz częściej spotykają się z problemem utraty szczegółów na zdjęciach. Problem najczęściej opisywany był na niemieckich forach oraz na Reddicie i XDA. Wada przejawia się rozmyciem w kształcie okręgu lub półokręgów, co najbardziej widać m.in. na fotkach tekstu czy jednolitej tkaniny. Środek kadru i brzegi są ostre i pełne szczegółów, ale zaobserwować można częściowe rozmycie.

Problem ten pojawił się na smartfonach wyprodukowanych w Wietnamie, ale usterkę zgłaszali też użytkownicy Galaxy S23 zrobionych w Indiach i Korei Południowej. Wydaje się więc, że defekt nie dotyczy konkretnych serii. Wadę tą w bardziej naturalnych warunkach odtworzył także redaktor notebookcheck. Na obecnym etapie ciężko jest stwierdzić, co jest źródłem problemu, natomiast najbardziej prawdopodobny jest defekt aparatu, a nie wada programowa. Pojawiają się także wyjaśnienia wskazujące, że to po prostu jedynie krzywizna pola… i choć stoi za tym pewna logika, pozostali użytkownicy wskazują, że z podobnymi problemami nie spotykali się na innych urządzeniach.

Koreański producent nie wydał jeszcze oficjalnego stanowiska na ten temat. Naprawa tej usterki prawdopodobnie będzie wymagała akcji serwisowej, chociaż Samsung pewnie spróbuje naprawić częściowo rozmyte zdjęcia aktualizacją aparatu. Jeśli rozmycie fotek pojawia się na twoim Samsungu Galaxy S23 lub S23 Ultra warto śledzić rozwój sytuacji i poczekać na komentarz producenta. Najnowsze topowe galaktyki nie należą do smartfonów najtańszych, ale jak widać na powyższym przykładzie, nawet wysoka cena nie gwarantuje, że zakupione urządzenie będzie bez wad. Jeśli poszukujesz najlepszego fotograficznego smartfona, koniecznie sprawdź nasz ranking.

Źródło: gizmochina, notebookcheck

Motyw