Dynamic Island z iPhone’ów trafia na Androida. I to do taniego smartfona od Realme

2 minuty czytania
Komentarze

Smartfony Apple rzadko wprowadzają rewolucyjne zmiany, ale funkcje i nowości w iPhone’ach zwykle są dopracowane. Inni producenci często próbują zaimplementować ulepszone funkcjonalności w swoich smartfonach. Tym sposobem średniak Realme dostał ciekawą opcję, do złudzenia przypominającą rozwiązanie giganta z Cupertino.

Realme C55 wprowadza Dynamic Island na Androida

Na początku lutego premierę w Indonezji miał smartfon Realme C55. Jest to średniopółkowe urządzenie, które wyróżnia się przyzwoitą specyfikacją i ciekawym designem obiektywów aparatów. Najbardziej kontrowersyjną cechą jest jednak „Mini Capsule”, która do złudzenia przypomina Dynamic Island znaną z iPhone’ów 14 Pro i 14 Pro Max.

Dynamic Island wykorzystuje wycięcie w ekranie smartfonów Apple i za pomocą estetycznych animacji wyświetla użyteczne komunikaty i powiadomienia. W górnej części ekranu użytkownicy czternastek w wersji Pro zobaczyć mogą animacje połączeń głosowych, symbol odtwarzanej muzyki czy kolejne kroki nawigacji. Mini Capsule ma podobną funkcjonalność. Niektóre informacje z systemu takie jak podłączenie do ładowania mają być wyświetlane wokół przedniego obiektywu.

iPhone’y Pro posiadają szerokie wycięcie aparatu, dzięki czemu wyspa wydaje się bardzo naturalna. Smartfon Realme C55 z kolei wyposażono w tradycyjne dla urządzeń na Androidzie okrągłe wycięcie. Do oceny efektu trzeba poczekać do europejskiej premiery, natomiast sam pomysł jest świetny. Dziwić może, że na pierwszą dynamiczną wyspę musieliśmy czekać blisko pół roku. Można się domyślać, że Apple od strony prawnej zadbało, żeby Dynamic Island jak najdłużej pozostał ekskluzywną funkcją najdroższych iPhone’ów.

Realme C55 dane techniczne:

  • Ekran: 6,72-cala, FHD+, 90 Hz
  • Procesor: Mediatek Helio G88
  • Pamięć: 128, 256 GB
  • Pamięć RAM: 6, 8 GB
  • Akumulator: 5000 mAh
  • Ładowanie: SuperVOOC 33W
  • System operacyjny: Android 13
  • Nakładka: Realme UI 4.0

Źródło: 9to5google