Samsung GoodLock One UI aplikacje samsunga

Jeżeli masz Samsunga – musisz to przeczytać. Korzystanie z Androida może wyglądać o niebo lepiej

4 minuty czytania
Komentarze

System operacyjny Google to platforma, którą można modyfikować na różne sposoby. Już producenci oprogramowania wprowadzają zmiany za pomocą nakładek np. Samsung poprzez One UI. Użytkownicy mogą dodatkowo pobierać programy z Google Play. Aplikacje Samsunga jednak pozwalają cieszyć się oprogramowaniem bez potrzeby instalowania zamienników. Z kilku z nich korzystam na co dzień i nie mam zamiaru ich zmieniać na inne.

Aplikacje Samsunga, z których korzystam

Samsung GoodLock

Aplikacje Samsunga, które znajdują się na mojej liście zawierają GoodLock. Program w końcu został udostępniony polskim klientom Androida. Jest to aplikacja, która umożliwia dostosowanie wyglądu do potrzeb użytkownika. Nie trzeba tu pobierać dodatkowego launchera, a wystarczy zainstalować tak zwane moduły. Każdy z nich jest odpowiedzialny za inny obszar użyteczności smartfona.

Samsung Good Lock aplikacja One UI

Z powodzeniem korzystam z MultiStar, które wzmacnia doświadczenia wielozadaniowości na małym ekranie. Za pomocą jednego kliknięcia, mogę włączyć dwa programy na jednym wyświetlaczu. Nieodzownym elementem GoodLock jest też moduł HomeUp. Pozwala mi na zwiększenie liczby aplikacji widocznych w siatce. Dzięki temu mogę też w docku umieścić nawet 7 ikon. W 15 modułach każdy znajdzie coś dla siebie. Ich specyfikę rozpisałem niedawno w osobnym artykule.

Samsung Pass

Samsung Pass aplikacje Samsunga

Świetna aplikacja, dzięki której logowanie i surfowanie w Internecie na smartfonie jest szybsze i łatwiejsze. Ideą programu jest przypominanie haseł za pomocą skanera linii papilarnych. Wystarczy, że mój odcisk się zgodzi i nie muszę wpisywać hasła na portalach wymagających logowania. To działa także w przypadku wpisywania danych do innych aplikacji. Samsung Pass magazynuje (oczywiście za naszą zgodą) loginy i kody dostępu. Następnie w momencie ponownego otwarcia strony z logowaniem, aplikacja poprosi jedynie o przyłożenie palca do skanera linii papilarnych. Jest to bezpieczniejszy sposób na surfowanie po Internecie niż np. autouzupełnianie pól.

Pogoda

Jedną z podstawowych aplikacji, jakich używamy na smartfonie, jest z pewnością prognoza pogody. W zależności od smartfona preinstalowane aplikacje prognozy są różne. Niektórym użytkownikom nie wystarczają, dlatego ściągają oni inne, ciekawsze programy tego typu. Ja korzystam z tego wbudowanego.

Standardowo jak na tego typu program, można tutaj znaleźć informacje o przewidywalnej temperaturze w dzień i w nocy, odczuwalnej, maksymalnej, minimalnej w różnych lokalizacjach. Podoba mi się czytelny i minimalistyczny interfejs. Przydatne są informacje dotyczące godzinowego rozkładu temperatury czy opadów a także prognoza długoterminowa na 6 kolejnych dni. Aplikacja pozwala też ustawić widżet na ekranach systemu.

Samsung Notes

Aplikacje Samsunga zawierają też przydatny notes do sporządzania notatek. Kiedy w biegu potrzebuję szybko coś zapisać, otwieram odpowiednią zakładkę i zapisuję na niej nagłówek z treścią informacji. Do wyboru mam 3 sposoby wstukania notatki – tradycyjny tekst komputerowy, pismo odręczne lub dyktowanie tekstu. Aplikacja umożliwia również pogrupowanie wybranych zapisów w kolekcje, co jest miłym udogodnieniem. Spełnia ona moje wszystkie oczekiwania, które w tej kwestii nie są specjalnie wygórowane.

Samsung Notes OneNote

Co więcej, ma też możliwość synchronizacji z Microsoft OneNote – niedocenionym programem do sporządzania notatek. Opcja korzystania z programu na wielu urządzeniach to niesamowity atut. Z kolei zarządzanie i organizowanie notatek w formie zakładek, ułatwia zachowanie porządku.  

Moje Pliki

Moje Pliki to bardzo dobry eksplorator plików, którego bym nie zamienił na inne aplikacje jak np. popularny ES File Explorer. Samsungowy organizer miejsca w pamięci wewnętrznej posiada funkcje kopiowania, przenoszenia, udostępnienia, a nawet spakowania pliku, co w zupełności mi wystarcza. Do tego jego interfejs jest bardzo czytelny. Na górze programu widać ostatnio dodane pliki, które ułatwiają zarządzanie plikami. Poniżej z kolei znajdują się kategorie, za pomocą których można wyszukiwać treści np. obrazy, filmy wideo, pliki audio, dokumenty, pobrane czy pliki instalacyjne APK. Wygląd głównego menu można dostosować do swoich potrzeb.

moje pliki aplikacje samsunga

Program umożliwia też bezproblemowe nawigowanie po folderach pamięci urządzenia. Poza tym w tym obszarze użytkownik otrzymuje dostęp do plików na OneDrive, który jest podstawowym obszarem chmurowym dla urządzeń Samsunga. Widnieje tu także opcja skorzystania z Dysku Google lub pamięci sieciowej. Program umożliwia też przejrzenia kosza i przeanalizowanie pamięci.

Samsung Themes

Aplikacje Samsunga zawierają też ukryte Samsung Themes. Żeby się do niej dostać, należy przycisnąć dłużej palcem ekran i wejść w „motywy”. Jak sama nazwa wskazuje, program jest prawdziwą kopalnią tapet i motywów, które mogą ubarwić interfejs użytkownika.

Aplikacja została podzielona na cztery sekcje:

  • Motywy – składają się z całościowych pakietów tapet, ikon czy wygaszaczy ekranu,
  • Tapety – tu znajduje się baza setek tapet dostępnych za darmo lub nie,
  • Ikony – z tego miejsca można pobrać ikony, które będą pasowały do danej tapety,
  • AOD – tu użytkownik pobierze tapety na Always On Display.

Ponadto aplikacja została podzielona na obszar Polecane i Najpopularniejsze. W sekcji menu można z kolei zobaczyć swoje pobrane treści, wyświetlić kupony i karty podarunkowe czy wprowadzić metody płatności.

Motyw