Logo UEFA EURO 2024 z kolorowym tłem i napisem "UEFA EURO 2024 GERMANY".
LINKI AFILIACYJNE

EURO 2024 i najważniejsze aplikacje dla kibiców. Są niezbędne do śledzenia turnieju w Niemczech!

5 minut czytania
Komentarze

EURO 2024 w Niemczech już za kilka dni zacznie emocjonować kibiców z całego świata, więc jest to najlepsza pora, aby przyjrzeć się temu, które aplikacje mobilne są niezbędne do śledzenia tegorocznych Mistrzostw Europy. Niektóre z nich można traktować jako technologiczne „ciekawostki”, natomiast inne są niezwykle przydatne, chociażby przy analizie poszczególnych spotkań.

Aplikacje przydatne podczas śledzenia EURO 2024

Piłka nożna UEFA Euro 2024 w siatce bramki.
Fot. U. J. Alexander / Shutterstock

Jeszcze przy okazji rozgrywania mundialu w Katarze przyglądaliśmy się technologiom, które pchnęły świat sportu do przodu. Dziś wiemy, że jednym z takich tworów bezapelacyjnie są też smartfony, a co za tym idzie aplikacje mobilne, które pozwalają śledzić wszystkie najważniejsze informacje dotyczące danych wydarzeń sportowych.

Nie inaczej jest w przypadku Mistrzostw Europy, które rozpoczną się 14 czerwca. Ba! Tegoroczny czempionat przynosi nam mnóstwo nowych rozwiązań, co dotyczy także „mobilnej” odsłony turnieju.

Dziś przyjrzymy się kilku piłkarskim aplikacjom, które każdy z czytelników może pobrać całkowicie za darmo na swojego smartfona. Poniższe zestawienie można traktować jako swego rodzaju „niezbędnik” dla każdego kibica futbolu, który mniej lub bardziej śledzi EURO 2024 w Niemczech. Nie owijając w bawełnę – pora przejść do pierwszej pozycji.

Flashscore

Fot. Flashscore / materiały prasowe

Listę zaczynamy od aplikacji, bez której lwa część kibiców nie tylko piłki nożnej, ale w ogóle sportu nie wyobraża sobie funkcjonowania na co dzień. FlashScore to serwis, który 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu relacjonuje najważniejsze wydarzenia na czele z rozgrywkami piłkarskimi.

Dzięki tej aplikacji w ciągu kilku sekund możemy poznać wynik dowolnego meczu Mistrzostw Europy, zapoznać się ze składami drużyn, zobaczyć historię spotkań obu ekip, porównać statystyki czy nawet posłuchać komentarza na żywo.

Dodatkowo FlashScore przed oraz w trakcie meczów prezentuje kursy bukmacherów na dane rezultaty. W związku z tym aplikacja rodem z Czech jest niezbędna do analizy konkretnych spotkań turnieju oraz podglądania wyników, gdy niestety nie możemy śledzić Mistrzostw Europy sprzed telewizora czy laptopa.

Jakby tego było mało, serwis w ramach zakładki „Wiadomości Flashscore” oferuje dostęp do obszernych i analitycznych artykułów dotyczących trwającej właśnie imprezy. W tym miejscu znajdziemy przegląd najważniejszych newsów skupiających się na interesujących nas meczach.

TVP Sport

TVP Sport
Fot. TVP / materiały prasowe

Skoro już przy śledzeniu EURO 2024 z pozycji telewizora i laptopa jesteśmy… W Polsce każdy mecz Mistrzostw Europy obejrzymy tylko i wyłącznie na antenach Telewizji Polskiej. Spotkania są transmitowane na kanałach TVP 1, TVP 2 oraz TVP Sport. Niestety często zdarza się tak, że interesujące nas starcie wypada akurat w godzinach pracy lub szkoły. Wówczas z pomocą przychodzi omawiana właśnie aplikacja.

Dzięki oficjalnemu mobilnemu serwisowi TVP Sport nie umknie nam nawet sekunda ze sportowych emocji, które niesie za sobą zbliżający się turniej. Naturalnie aplikacja jest całkowicie darmowa podobnie jak dostęp do meczów, których umówmy się, nie brakuje.

Z perspektywy kibica jedynym minusem platformy Telewizji Polskiej są bloki reklamowe, które pojawiają się tuż przed przystąpieniem do oglądania transmisji (około 90 sekund).

Oficjalna aplikacja UEFA EURO 2024

Cztery ekrany aplikacji mobilnej dotyczącej EURO 2024; zawierają aktualności, zarządzanie drużyną fantasy i harmonogramy meczów.
Fot. App Store, zrzut ekranu

Przy okazji tak dużego turnieju nie możemy zapomnieć o oficjalnym serwisie przygotowanym przez UEFA. W aplikacji EURO 2024 szybko sprawdzicie harmonogram imprezy, wyniki meczów oraz weźmiecie udział w rozgrywkach Fantasy Team.

Dodatkowo w aplikacji mają pojawiać się treści współtworzone z piłkarskimi legendami. Mowa tu między innymi o podsumowaniach spotkań, czy predykcjach na nadchodzące mecze. W związku z tym aplikacji od federacji UEFA wydaje się pozycją obowiązkową dla każdego wiernego fana futbolu.

LiveScore

LiveScore
Fot. LiveScore / materiały prasowe

Kolejna aplikacja w założeniu przypomina wspomnianego wyżej FlashScore, jednak w praktyce są to dwa całkowicie różne serwisy.

Przede wszystkim LiveScore oferuje dostęp do ogromnej liczby statystyk, które na pewno zaciekawią wszystkich kibiców piłki nożnej, lubiących zagłębiać się w liczby oraz analityków spędzających długie godziny przy różnej maści serwisach bukmacherskich.

Dodatkowo omawiana właśnie aplikacja daje dostęp do całej masy grafik oraz symulacji, które pozwalają śledzić interesujące nas mecze z całkowicie innej perspektywy. Nie zapominajmy również o największym ambasadorze LiveScore, czyli Cristiano Ronaldo, który swoim wizerunkiem zachęca do zapoznania się z serwisem.

433| The Home of Football

433| The Home of Football
Fot. 433 / materiały prasowe

Dzisiejszy świat przyzwyczaił nas do tego, że odbiorcy uwielbiają przyswajać jak najkrótsze treści informacyjne. W tym miejscu całe na biało wchodzi 433, czyli portal skupiający się na najważniejszych wydarzeniach świata futbolu. W związku z tym w aplikacji „domu piłki nożnej” aktualnie przeważa tematyka Mistrzostw Europy.

433 jest niczym innym jak serwisem informacyjnym, który w bardzo krótkich newsach (kilka zdań), będzie was powiadamiać o najistotniejszych wydarzeniach EURO 2024. Niemniej nie chodzi tu tylko o wyniki poszczególnych spotkań, ale również wydarzenia, które odcisną ważne piętno na turnieju. Mowa tu, chociażby o wiadomościach dotyczących kontuzji piłkarzy, biciu kolejnych rekordów czy sytuacji kibicowskich.

Dotarłeś do końca? Doskonale! Szczególnie że pogoda daje nam się mocno we znaki. Poświęcisz jeszcze 10 sekund na udział w naszej ankiecie? Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna, bo pozwoli nam poznać twoje sposoby radzenia sobie z upałami.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: UEFA / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw