Porównanie ekranów: Galaxy Note 2 i Galaxy S3

1 minuta czytania
Komentarze

Po prezentacji Galaxy Note 2 wielu z Was narzekało na słaby ekran zastosowany w nowym „tabletofonie” od Samsunga. Android Central mając dostęp do wspomnianego urządzenia i Galaxy S3 porównał ekrany, które się w nich znajdują.

W niedawnej jeszcze przeszłości ekrany AMOLED z układem Pentile używane były w smartfonach, ba w końcu SGS3 również ma taki wyświetlacz. Pentile wyróżnia się większą żywotnością i energooszczędnością w porównaniu do „zwykłego” RGB. Niestety, jak to się mówi, nie ma róży bez kolców, zastosowanie takiej matrycy może powodować pojawianie się przebarwień na białym tle, czy poszarpanych tekstów lub innych elementów interfejsu. Na szczęście w SGS3 problemy te są często niezauważalne, jednak kiedyś był to pewnego rodzaju kompromis.

Na szczęście Galaxy Note 2 wyposażony jest w 5.5” ekran HD SuperAMOLED z bardziej tradycyjnym układem RGB. Może i ppi w tym ekranie jest niższe w porównaniu do SGS3, ale zmiana technologii również „robi swoje”. Co ciekawe SGN2 nie ma standardowego układu RGB, czerwony i zielony subpiksel są mniejsze od niebieskiego. Jednak ten ostatni jest trochę ciemniejszy. Jest to spowodowane dbałością o trwałość wyświetlacza, ponieważ niebieskie AMOLEDY wypalają się najszybciej.

W każdym razie ekrany porównano ze sobą na przykładzie ikony do Sklepu Play. Widać tutaj ogromną różnicę w jakości wyświetlanego obrazu. Wygląda więc na to, że Note 2 wprowadza pewien przełom w rozwoju ekranów AMOLEDowych.

Źródło: Android Central