ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon

Amazon pod lupą. Inspektorzy sprawdzają warunki pracy w magazynach

Autor: Filip Górka Kategoria: Technologia

Przeprowadzono kolejne inspekcje rządowe w magazynach giganta sektora e-commerce. Chodzi o miejsca pracy Amazon znajdujących się na całym terenie Stanów Zjednoczonych. Dochodzenie ma ustalić, czy w firmie dochodziło do nieprawidłowości mogących wpłynąć na zdrowie pracowników i czy ewentualnie je tuszowano.

Miejsca pracy Amazon w USA są celem inspekcji pracowników rządowych

Jak podaje CNBC w poniedziałek pracownicy Occupational Safety and Health Administration (agencja rządowa zajmująca się badaniem warunków w miejscach pracy, która jest częścią Departamentu Pracy) odwiedziła miejsca pracy Amazon, które znajdują się w niedaleko Denver, Albany, Boise, Idaho oraz Nowego Jorku. Inspekcje są częścią trwającego dochodzenia w sprawie potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa w magazynach firmy, ale także ewentualnego oszustwa tuszującego wszelkie niezgodności.

Kamery termowizyjne w magazynach Amazon
Fot. PixaBay

Miesiąc temu OSHA oraz prokuratura z południowego okręgu Nowego Jorku rozpoczęła dochodzenie, mające sprawdzić warunki pracy w magazynach Amazonu na terenie całego USA. Ponadto analizuje się, czy w miejscach pracy nie doszło do ukrywania ewentualnych nieprawidłowości. Wcześniej sprawdzono już budynki m.in. w Nowym Jorku, Orlando i Chicago. Według dokumentacji inspektorzy skupiali się na ewentualnych urazach i chorobach pracowników, programach ergonomicznych, a także pracy przy wykorzystaniu wózków przemysłowych (zwanych PIT).

Formularze mają pomóc w śledztwie

Z kolei prokuratorzy generalnie zaprosili do zgłaszania problemów związanych z warunkami pracy dzięki formularzowi online. Obecni i dawni pracownicy Amazon mogą odpowiedzieć na różne pytania. „Czy uważasz, że kierownicy firmy Amazon stosują odwet na pracownikach, którzy zgłaszają urazy?” i „Czy widziałeś pracowników pracujących w niebezpieczny sposób, aby spróbować spełnić wymagania dotyczące wydajności/prędkości?”, to niektóre z pytań znajdujących się w formularzu.

Formularz dotyczący warunków pracy w magazynach Amazon. via Offices of the United States Attorneys

Informacje o prowadzeniu dochodzenia w magazynach w Kolorado, Idaho i Nowym Jorku zostały potwierdzone przez rzecznika Departemantu Pracy. Nie udzielił szczegółów, jednak zaznaczył, że „formularz jest oparty na zarzutach naruszenia bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w kilku obiektach Amazona”.

Warto przypomnieć, że ostatnio firma udostępniła informacje o rekordowej liczbie zwolnień. Mimo to Amazon nadal bije rekordy liczby zatrudnień w sektorze e-commerce.

Źródło: CNBC; NBC News

Sprawdź najnowsze wpisy