ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Vivo prezentuje ładowanie 200 W – czas uzupełnienia energii w smartfonie robi wrażenie

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Marka vivo pochwaliła się swoim nowym rozwiązaniem, jakim jest ultraszybkie ładowanie 200 W. Wprowadzono innowacje, które wspólnie pozwoliły osiągnąć jeszcze lepsze wyniki uzupełniania energii w urządzeniach. Ile nowe smartfony vivo potrzebują na naładowanie baterii do 100%?

Ładowanie 200 W od vivo

logo vivo

Marka vivo zapewnia, że dzięki wdrożonemu przez nią rozwiązaniu ładowanie smartfona w nocy odchodzi do przeszłości. W gruncie rzeczy już od jakiegoś czasu na rynku dostępne są smartfony, których absolutnie nie musimy zostawiać podpiętych do ładowarki na noc, ale trzeba przyznać, że wyniki, którymi chwali się vivo, są imponujące. Nowa generacja baterii i szybkiego ładowania ma pozwalać na naładowanie smartfona od zera do 100% w 10 minut. Warto jednak zaznaczyć, że takie wyniki osiągnięto w laboratorium.

Innowacje w zakresie ładowania baterii zostają wprowadzane na rynek wraz z premierą smartfona gamingowego vivo iQOO 10 Pro. W 2020 roku, w trakcie premiery vivo iQOO 5 Pro, marka wprowadziła na rynek pierwsze komercyjne, ultraszybkie ładowanie o mocy 120 W. Teraz, z iQOO 10 Pro, podnosi poprzeczkę wprowadzając pierwszą na świecie komercyjną technologię ultraszybkiego ładowania flash 200 W – chwali się vivo.

Co dokładnie pozwoliło osiągnąć ładowanie 200 W oraz zwiększyć bezpieczeństwo i stabilność ładowania? Vivo wskazuje następujące elementy:

  • ultracienka bateria o nowym schemacie
  • nowy akumulator
  • nowy separator
  • trójstronny układ ładowania
  • nowy żel termoprzewodzący
  • nowy obwód zabezpieczający
  • algorytm kondycji baterii

Tak szybkie ładowanie skłania oczywiście do pytań o trwałość akumulatora. Vivo twierdzi, że wprowadzone innowacje pozwalają zachować ponad 80% pojemności baterii nawet po 1600 cyklach ładowania.

Wyposażony w ładowanie 200 W smartfon gamingowy vivo iQOO 10 Pro posiada również m.in. procesor Snapdragon 8 Plus Gen 1, ekran 2K HDR10+ oraz system kamer ze stabilizacją gimbala. Jedna z wersji kolorystycznych została przygotowana z myślą o fanach BMW. Telefon jest jednak dostępny tylko w rejonie APAC, w oficjalnej dystrybucji na europejskim rynku go nie spotkamy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy