ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon.pl

Amazon zwalnia rekordową liczbę pracowników — czyżby już przestali zatrudniać?

Autor: Filip Górka Kategoria: Technologia

Amazon zwalnia rekordową liczbę osób. Pracę straci około 100 tys. ludzi głównie w działach centrach realizacji zamówienia oraz sieci dystrybucji. Dyrektor finansowy zapewnia, że w przyszłości ostrożniej będą zatrudniać kolejnych pracowników.

Amazon zwalnia około 100 tys. osób, choć nadal bije rekordy zatrudnienia w e-commerce

Amazon zwalnia około 100 tys. (w ujęciu kwartalnym) ludzi w centrach realizacji zamówienia, a także sieci dystrybucji. Jest to rekordowa liczba w historii firmy. Pomimo zwolnień w Amazon pracuje około 1,5 mln osób, co stanowi największą liczbę zatrudnienia w sektorze e-commerce. Jak wyjaśnia Dyrektor finansowy firmy, Brian Olsavsky, korporacja planuje być w przyszłości bardziej ostrożna przy zatrudnianiu pracowników w swojej siedzibie i innych obiektach.

Sylwetka dyrektora finansowego. Amazon zwalnia rekordową liczbę osób.

Myślę, że to w porządku, że ludzie „robią krok w tył” i zastanawiają się nad swoimi planami dotyczącymi zatrudnienia. My też to robimy. Nie sądzę, abyśmy w przyszłości zatrudniali w takim tempie jak przez ostatni rok czy dwa lata.

Dyrektof finansowy Amazon, Brian Olsavsky

Olsavsky przyznał, że w pierwszym kwartale bieżącego roku firma zatrudniła 14 tys. nowych pracowników.

Przed rokiem zmniejszyliśmy zatrudnienie o 27 tys. osób. Jesteśmy więc dość transparentni co do tego, że zatrudnialiśmy dużo osób w pierwszym kwartale (przyp. bieżącego roku) z racji pokrycia skutków wariantu Omikron.

Liczba pracowników zmniejszyła się poprzez dostosowanie poziomu zatrudnienia i naturalnego odpływu ludzi. Kwestia zwolnień została rozwiązana pod koniec kwietnia lub na początku maja. Dlatego ta redukcja zatrudnienia dominuje w ujęciu kwartalnym.

Dyrektof finansowy Amazon, Brian Olsavsky

Stabilizacja, ostrożność i dalsze zatrudnianie

Amazon zwalnia rekordową liczbę osób

Dyrektor dodał również, że obecnie firma jest w trakcie stabilizacji jeśli chodzi o ilość zatrudnień i jego zapotrzebowania. Dodaje, że druga połowa zeszłego roku była bardzo trudnym okresem pracy. Obecnie pracują nad tym, aby upewnić się co do dobrego miejsca pracy i środowiska, które przyciągnie nowe osoby. Mimo wszystko Amazon będzie kontynuować kolejne zatrudnianie, w bardziej „ukierunkowany” i ostrożniejszy sposób. Z kolei niedawno z powodu inflacji i wyższych kosztów operacyjnych, wzrosła cena Amazon Prime w kilku krajach europejskich.

Źródło: Business Standard; ETHRWorld

Sprawdź najnowsze wpisy