ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
telefon z włączonym ekranem

Najlepsze widżety na Androida i na iPhone – te aplikacje warto mieć na wierzchu!

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Technologia

Najlepsze widżety na Androida są bardzo dużym ułatwieniem w wielu aspektach użytkowania telefonu. Dzięki nim zabierzesz się za wykonanie poszczególnych czynności znacznie szybciej i sprawniej. Dlaczego? Wszystko będzie przecież widoczne na ekranie pulpicie. Może się wydawać – w czym problem? Ile to kliknąć aplikację lub odwiedzić konkretną stronę internetową? Wydawać się może, że to faktyczna błahostka. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Zawsze jest czas, by nawet najprostsze czynności zrobić później. Widżety na Androidzie pozwolą walczyć z leniwym zachowaniem użytkowników i pozwolą zadbać o większa produktywność.

Kilka pytań – Co to są widżety? Jak ustawić widżety? Jak usunąć widżety?

To rozszerzenia funkcji aplikacji, która została zainstalowania na urządzeniu. W zależności od rodzaju mają one różne wymiary – sam użytkownik może również w nie ingerować. Dodatkowo to Ty wybierasz miejsce na ekranie, w którym umieścisz widżet. Ich ustawianie je bardzo proste. Wystarczy, że dotkniesz palcem i przytrzymasz na głównym ekranie swojego smartfona. Wtedy na pewno wyświetli się panel z opcjami. No dobrze – a jak usunąć widżety? Bardzo prosto – przytrzymaj widżet i wtedy pojawi się opcja kasowania.

Najlepsze widżety na Androida i widżety Google

Android to system, który umożliwia instalowanie przeróżnych aplikacji z szerokim wyborem. Oto kilka widżetów obok, których nie należy przechodzić obojętnie: 

Chcesz zadbać o swoje sprawy? Jeśli dążysz do największej produktywności, wówczas warto pomyśleć o ustawieniu Gmaila oraz Kalendarza Google, jak swoich pomocników na ekranie smartfona. Dzięki temu będziesz jeszcze bardziej na bieżąco z mailami oraz wydarzeniami w kalendarzu. 

Robisz dużo list i notatek na telefonie? Chcesz mieć je jeszcze bardziej przy sobie? Jeśli tak, wtedy warto skorzystać z widżetu ColorNote notatnik notatka. Dzięki temu ekran stanie się przestrzenią, gdzie będziesz “rozwieszać” swoje notatki. 

notatki na smartfonie
Źródło: Google Play

Pogoda widget? Pogoda i widget – Weawow będzie idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto po prostu często sprawdza pogodę. W ten sposób nie będzie trzeba wchodzić w Google i wpisywać przykładowo “pogoda Warszawa”. Po odblokowaniu telefonu wszystko będzie od razu widoczne. 

ekran telefonu
Źródło: Google Play

Czekasz na wydarzenia? Odliczanie Dni + Widżet to aplikacja, która pozwoli ustawiać liczniki odliczające czas do tego, na co tak bardzo czekasz. A może widget zegar? To opcja, która pomaga każdemu szybko i sprawnie dostać się do budzika i sprawdzić godzinę.

pulpit smartfona
Źródło: Google Play

Widżety iPhone

Aplikacje, które zasługują na uwagę w przypadku systemu iOS to: 

Notatki widget? Jeśli jesteś osobą, która w widżetach na iOS chciałaby przede wszystkim znaleźć sposób na poszerzenie swojej produktywności, wówczas warto mieć na uwadze na pewno takie widżety jak Sticky Widgets oraz systemowe Przypomnienia. Dzięki pierwszej opcji możesz zrobić ze swojego ekranu tablicę, na której rozmieścisz swoje notatki. W przypadku Przypomnień przez cały czas będziesz mieć przed oczami zadania do wykonania. Czasami wyskakujące powiadomienia na ekranie to za mało. 

ekran smartfona
Źródło: App store

W przypadku poszukiwania informacji i odpowiedzi niezbędnymi narzędziami okaże się Google (znany pasek a urządzeniach z Androidem) oraz Shazamten pozwoli rozpoznać piosenkę, którą właśnie słuchasz, w dowolnej chwili. 

ekran telefonu
Źródło: App store

Dla osób, które dużo podróżują, na pewno sprawdzą się Mapy Google oraz pogoda, która jest zawsze na wierzchu, czyli Tomorrow.io: Weather Forecast. W ten sposób dokładnie zaplanujesz trasę oraz wybierzesz dzień z najlepszą pogodą! 

Najlepsze widżety na Androida to kilka rozwiązań, które znacząco mogą ułatwić użytkowanie smartfona. Na pewno zadbają o samą produktywność użytkownika – zwłaszcza tych, którzy zawsze mają czas na zrobienie czegoś później, bo przecież jutro też jest dzień. Widżety na Androida pozwalają robić wszystko już. Wszystkie najważniejsze opcje można mieć przez cały czas dostępne na ekranie swojego urządzenia. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Zdjęcie dodane przez Nikita Khandelwal

Sprawdź najnowsze wpisy