ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nawet Google Maps stawia na immersję – nowy widok 3D

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Od zawsze uważam, że Google Maps to jeden z najciekawszych i najbardziej pochłaniających serwisów internetowych. Za pomocą kilku kliknięć każdy z nas jest w stanie znaleźć się na drugim końcu świata, podziwiając przy tym infrastrukturę, naturę czy zabytki. Jak się okazuje, już wkrótce będziemy mogli robić w znacznie bardziej spektakularny sposób.

Google Maps z kilkoma ciekawymi nowościami

Google Maps z kilkoma ciekawymi nowościami

Google Maps od dłuższego czasu testowało nową funkcję nazwaną „immersive view”. W założeniu ma ona pozwolić na oglądanie popularnych zabytków z lotu ptaka w 3D. Taki zabieg ma na celu zmaksymalizowanie wrażeń płynących z korzystania z aplikacji. Właśnie dowiedzieliśmy się, że testy wchodzą w końcową fazę, a funkcja została oddana do powszechnego użytku. Aktualizacje wprowadzającą „immersive view” mogą pobrać już zarówno urządzenia z systemem Android jak i iOS.

Aby skorzystać z nowości należy wybrać jeden z interesujących nas obiektów, a następnie przejść do sekcji „zdjęcia”. Tam znajdziemy już immersyjny widok 3D. Aktualnie Google Maps informuje nas o blisko stu słynnych zabytkach, które obejmuje funkcja. Więzienie Alcatraz w San Francisco, Big Ben w Londynie czy Empire State Building w Nowym Jorku to zaledwie garstka z wielu miejsc, które możemy obejrzeć pod każdym kątem w wysokiej jakości.

Według Google nowa funkcja została stworzona z myślą o turystach, którzy będą mogli lepiej odnaleźć się w tłocznych miejscach. Co ciekawe nie jest to jedyna nowość wprowadzona wraz z aktualizacją. Od kilku godzin użytkownicy aplikacji mogą korzystać z dużo bardziej zaawansowanej nawigacji dla rowerzystów. W nasze ręce trafi teraz szereg informacji, które wcześniej były przez Google Maps omijane. Mowa tu między innymi o stromości trasy, jej nawierzchni czy występowaniu schodów.

Trzecią nowością jest możliwość podglądania lokalizacji naszych znajomych. Jeśli tylko uzyskamy dostęp do takich informacji, będziemy mogli dowiedzieć się, czy dotarli oni bezpiecznie do domu lub na miejsce spotkania.

Google Maps z kilkoma ciekawymi nowościami

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy