ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ekologia na topie – Fairown z nagrodą Asset Finance Connect Summer Awards 2022

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Technologia

Fintech Fairown został uhonorowany nagrodą Asset Finance Connect Summer Awards 2022. To firma, która zajmuje się oferowaniem usług w formie subskrypcji z troską o środowisko naturalne. Głównym celem, który postawiło sobie Fairown, jest ograniczenie nadmiernej ilości odpadów, które przy produkcji są niestety czymś „normalnym”. Teraz firma zdobyła nagrodę, która potwierdza, że ich starania się opłacają.

Fairown z nagrodą Asset Finance Connect Summer Awards 2022

Fot. Informacja prasowa

Fairown może się pochwalić nie tylko nagrodą Asset Finance Connect Summer Awards 2022, ale także i tym, że ma już dobrze przemyślany sposób działania. Firma stworzyła bowiem pakiet oprogramowania oraz usług, które służą do zarządzania całym cyklem życia produktu. Począwszy od jego zakupu do momentu wprowadzenia go na rynek, a wszystko w modelu subskrypcyjnym. Stosowanie tego modelu w procesie produkcyjnym ma przekładać się na znaczące zmniejszenie wpływu samego procesu na środowisko naturalne. Więcej szczegółów odnośnie sposobu działania Fairown znajdziecie na ich stronie internetowej.

To zaszczyt zostać docenionym przez Asset Finance Connect i porównanym do prawdziwych gigantów świata finansowania. Jesteśmy dumni z tej nagrody i szczęśliwi, że możemy pomagać rosnącej liczbie marek, sprzedawców detalicznych i banków w przechodzeniu na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że w najbliższej przyszłości rozszerzymy nasze usługi subskrypcyjne na nowe obszary w całej Europie.

Hendrik Roosna, CEO Fairown

Z przyjemnością wręczamy wyróżnienie firmie Fairown za jej inteligentny i przyjazny dla środowiska produkt, który znalazł się na pierwszym miejscu w kategorii ze sporą konkurencją. Nasi sędziowie uznali, że Fairown oferuje wyrazisty i przekonujący model, która wspomaga gospodarkę o obiegu zamkniętym poprzez świadczenie usług subskrypcyjnych i potencjalnie finansowanie aktywów konsumpcyjnych w systemie 'pay-per-use’. Model ten zdążył już dotrzeć do wielu krajów europejskich i wykazuje bardzo silny początkowy wzrost przychodów. To doskonała okazja dla sprzedawców i finansistów poszukujących nowych źródeł przychodów, a w szerszej perspektywie również pełne wsparcie przy przechodzeniu na zrównoważone modele biznesowe.

Edward Peck, założyciel Asset Finance Connect

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy