ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy A33 5G wygląd smartfona

Samsung może zrezygnować z kamer do głębi ostrości – dobra decyzja?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Technologia

Wygląda na to, że Samsung zamierza całkowicie zrezygnować z kamer do głębi ostrości w nowych smartfonach z serii Galaxy A. Na to przynajmniej wskazują raporty z Korei, ale dalej trzeba pamiętać, że to jeszcze niepotrwierdzone przez producenta informacje. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zasadność umieszczania takich kamer w smartfonach jest mocno dyskusyjna, to krok w dobrą stronę. W końcu wszystkie firmy szukają teraz oszczędności.

Samsung może zrezygnować z kamer do głębi ostrości

Fot. Samsung Galaxy A33 5G

Im więcej aparatów tym lepiej, prawda? Takie przekonanie utarło się w świadomości wielu użytkowników smartfonów, ale niekoniecznie jest ono prawdziwe. Bo w końcu jak często korzysta się z dodatkowych aparatów w smartfonach? Szczególnie tych, które mają zarządzać głębią ostrości. Owszem, mogą być przydatne przy okazji robienia zdjęć portretowych, ale bądźmy też szczerzy – podobny lub nawet lepszy efekt można uzyskać za pomocą oprogramowania. Jednak od dawna już w telefonach, a szczególnie tych ze średniej i budżetowej półki, producenci „na siłę” wciskają dwa dodatkowe aparaty – do głębi ostrości i makro.

Teraz wygląda na to, że w przyszłym roku Samsung zamierza zrezygnować z aparatów do głębi ostrości w smartfonach Samsung Galaxy A24, Galaxy A34 oraz Galaxy A54. Urządzenia powinniśmy zobaczyć jakoś na początku 2023 roku, ale zapewne sporo wcześniej dowiemy się, czy faktycznie będą pozbawione kamery do głębi ostrości. Ta do makro pozostanie jednak na swoim miejscu. Samsung chce tym samym położyć większy nacisk na same główne aparaty i tym samym sprawić, że użytkownicy nie będą tęsknić za tym jednym, dodatkowym obiektywem na obudowie. Niewykluczone też, że brak kamery do głębi ostrości wpłynie trochę na cenę samego sprzętu. W końcu Samsung musi teraz konkurować z wieloma firmami (Xiaomi, realme, vivo czy Oppo), które w podobnych cenach mają bardzo dużo do zaoferowania.

Brak kamery do głębi ostrości przez użytkowników może zostać nawet nie zauważony. To zresztą rzecz, na którą dość często narzeka się w recenzjach smartfonów. Niepotrzebny dodatek, który niewiele daje, a może podwyższać cenę samego urządzenia. Zobaczymy, czy faktycznie Samsung zdecyduje się na ten krok.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy