ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mapy myśli online

Mapy myśli online? Wykonaj mind map szybko i ładnie

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Technologia

W internecie jest bardzo dużo różnych usług, których zasadniczym celem jest ułatwianie i upraszczanie życia. Mapy myśli online? Tak, mind mapy w internecie również pozwalają znacząco ułatwić pewne procesy – przykładowo te w zarządzaniu oraz nauce. W tym celu warto wykorzystać sprawdzone i dopracowane aplikacje, które zapewnią wydajną i efektywną pracę. 

Co to jest mind map – jak wygląda mapa myśli?

Mapa myśli? Co to jest? W tym miejscu mogą pojawić się trudne definicje. Jednak najlepiej określić to możliwie najprościej. Mind map to pewnego rodzaju schemat, który ma na celu skupienie się na konkretach i najważniejszych elementach planowania i materiału edukacyjnego. Dzięki temu łatwiej można rozplanować trudne struktury, zadania dla dużych zespołów oraz zawiłe zagadnienia, z których należy zawsze zapamiętywać przede wszystkim to, co najważniejsze (zwłaszcza na samym poącztku nauki). 

Jak zrobić mind map – mapy myśli online?

Bardzo często stawianym pytaniem na początku przygody z mapami myśli jest – jak tworzyć mind map? Nie jest to nic trudnego. Generalnie przypomina to szkolne słoneczko. Dzięki temu można śmiało tworzyć skomplikowane struktury, które pozwolą zapamiętać wszystkie zadania. Samo tworzenie jest bardzo proste i logiczne. Nie ma znaczenia, czy robisz to na telefonie, laptopie czy na kartce. 

Mapa myśli – jak się uczyć?

Mind map jest bardzo przydatne do całego procesu nauki. Dzięki temu można zastanowić się nad tym, co z danego materiału jest po prostu najważniejsze – słowa klucze oraz naprawdę ważne informacje (przykładowo data powstania i upadku). Jest to szczególnie ważne przede wszystkim na samym początku nauki, kiedy zawsze wydaje się, że materiału jest za dużo. To pozwala uporządkować wszystkie zagadnienia i skupić się na tym, co powinno na pewno zostać w Twojej głowie!

Strony do tworzenia mind map, czyli jak tworzyć mind map

W internecie można spotkać wiele różnych witryn, które pozwalają na tworzenie mind map. Przykłady to: 

MindMup

To bardzo prosta aplikacja. Jej dużą zaletą jest to, że użytkownik może przetestować jej działanie przed rejestracją. Dzięki temu można samodzielenie ocenić, czy aplikacja jest odpowiednia. Na stronie znajdują się rónież tutoriale, które w krótkim czasie znacząco podniosą Twoje kwalifikacje. 

MindMeister

To rozbudowane narzędzie do pracy dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Znajdziesz tutaj między innymi:

  • dobieranie stylu do własnych potrzeb
  • przgotowane gotowe ułady map myśli
  • wybór list czy graficznej formy – wybór po stronie użytkownika
  • tryb skupienia
  • możliwość dodwania komentarzy
  • osadzanie załączników multimedialnych

Bubbl

Podobnie jak MindMup w Bubbl również można przeststować aplikację zanim zdecyduje się na jej użytkownie, a co za tym idzie, ostateczną rejestrację konta. To bardzo proste narzędzie, które na pewno zaspokoi podstawowe potrzeby i pozwoli na konstruowanie prostych schematów. 

Miro

Aplikacja zyskuje coraz bardziej na popularności. Zapewnia współpracę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu przyda się również w tych miejsach, gdzie nad mapami myśli pracuje się na odległość. Dodatkowo zapewnia profesjonalne narzędzia do organizacji pracy oraz nauki. Pozwala korzystać z notatek oraz przygotowanych grafów. Zapewnia także tryb prezentacji oraz auto – aranżację. 

GetMind

Jest to rozbudowana usługa oferująca szeroki wachlarz opcji, które wpływają na profesjonalny wygląd map myśli. Zapewnia inteligentą opcję robienia mind map ze zdjęcia tradycyjnych notatek. Tryb prezentacji pozwala łatwo omówić efekty. Dodatkowo GetMind zapewnia współpracę w czasie rzeczywistym oraz możliwość wyboru listy lub widoku graficznego – w ten sposób można dopasować do siebie swój styl pracy. 

Mapy myśli online? To bardzo wygodna sprawa – zwłaszcza w przypadku planowania oraz uczenia się. Znacząco ułatwia pracę i naukę. Mind map może być oczywiście wykonana na papierze i nie ma w tym niczego złego. Jednak wersje online znacząco pozwolą uporządkować mapy myśli – jeśli jest ich sporo – oraz masz je zawsze przy sobie. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Gerd Altmann z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy