ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Awaria T-Mobile 14.07.2022

Awaria T-Mobile 14.07.2022 – nie działają usługi i strona operatora

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Technologia

Ogólnopolskie awarie telekomów nie są częstym zjawiskiem. Jednak kiedy już mają miejsce, potrafią nieco skomplikować życie osobom korzystającym z ich usług. Niestety, nie jest możliwe stworzenie czegoś, co się nie psuje. Kluczową rolę odgrywa więc podejście firmy do awarii i tempo jej naprawy. W takiej sytuacji jest właśnie T-Mobile, które od godzin porannych zmaga się z awarią swoich systemów, czego sam padłem ofiarą.

Awaria T-Mobile 14.07.2022

Awaria T-Mobile 14.07.2022

Użytkownicy T-Mobile w na terenie całej Polski borykają się z problemami dotyczącymi działania sieci. Te obejmują zarówno połączenia internetowe, jak i głosowe i SMS. Jednak nie tylko usługi magentowego operatora mają problemy. Nie działa także jego strona internetowa w tym sklep. Nie oznacza to jednak, że cała sieć firmy padła. Sam korzystam z internetu mobilnego od T-Mobile i o ile miałem pewne problemy, tak od około 11 znów odzyskałem pełną funkcjonalność usługi.

Biorąc natomiast pod uwagę, że nasza redakcja skupia osoby z całej Polski, to zapytałem innych, czy również mają problemy. Tu doświadczenia są podzielone: niektórym nie działa, inni nawet nie zauważyli u siebie żadnych problemów. Można więc wnioskować, że awaria jest ogólnokrajowa, ale nie dotyczy wszystkich.

Niestety, nie znamy charakteru awarii, więc nie należy wykluczyć, że połączenia głosowe z mojej lokalizacji wciąż będą nieaktywne. Na samej stronie operatora możemy znaleźć natomiast dość komunikat o treści:

Trwają prace serwisowe
Ulepszamy nasze usługi, w związku z czym strona, którą odwiedzasz jest tymczasowo niedostępna.

Przepraszamy za utrudnienia.

Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalszy rozwój wydarzeń oraz na kolejne komunikaty. I tu pojawia się pytanie do Was: Czy awaria T-Mobile również Was dotyczy? A jeśli tak, to w jakim stopniu i czy spotkaliście się z jakąś poprawą lub pogorszeniem działania usług? Przy okazji podajcie również Wasze lokalizacje. Co prawda strona Downdetector zgłasza, że awarie najczęściej są zgłaszane z miast, takich jak:

  • Warszawa
  • Poznań
  • Wrocław
  • Kraków
  • Łódź
  • Radom
  • Gdańsk
  • Lublin
  • Katowice

To jednak może wynikać z ilości klientów T-Mobile w danym mieście, a nie z powodu większego wpływu awarii na obszar tych miejscowości. Jeśli cokolwiek się zmieni w tej sprawie, będziemy Was o tym informować na bieżąco w ramach aktualizacji tego wpisu. 

Źródło: Downdetector, T-Mobile

Sprawdź najnowsze wpisy