ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony chce być dla graczy tym, czym jest Nike dla sportowców

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Pod koniec czerwca prezentowaliśmy Wam Sony INZONE, czyli nową markę sprzętu gamingowego, która ma na celu podbicie rynku. Teraz o ambitnych planach brandu wypowiedzieli się jego twórcy. Zgodnie z ich zapowiedziami INZONE ma stać się dla graczy taką samą ikoną, jaką dla sportowców jest, chociażby firma Nike.

Sony INZONE wkracza na rynek

Sony INZONE wkracza na rynek

Nie tak dawno Sony ogłosiło powstanie nowej marki, której grupą docelową są gracze. Cechą charakterystyczną INZONE ma być przede wszystkim skupienie się na wyostrzaniu zmysłów oraz maksymalizowaniu wrażeń płynących z rozgrywki. W grę wchodzą tu, chociażby potężne monitory czy zaawansowane technologicznie monitory.

O tym, że jest to dopiero początek rozwoju projektu pod tytułem INZONE powiedział Kazuo Kii. W rozmowie z portalem Nikkei wiceprezes wykonawczy Sony opowiedział między innymi o kierunku, w którym będzie zmierzać nowopowstała marka.

Wśród uznanych producentów nie znajdziemy jeszcze dominującego lidera. Aktualna sytuacja przypomina trochę wojujące ze sobą kraje. To ogromna szansa dla Sony. Duża część z producentów wywodzi się z branży PC. W związku z tym, że monitory zostały stworzone do wyświetlania danych, spotykamy się z problemami, które trzeba przezwyciężyć. To chociażby kwestie żywych kolorów czy kontrastu.

Warto zaznaczyć, że INZONE pomimo pokrewieństwa z Sony nie został stworzony z myślą, tylko i wyłącznie o graczach PlayStation. Japońska firma z całym przekonaniem chce postawić także na użytkowników komputerów osobistych.

Sony wyróżnia to, że wywodzi się z branży telewizorów. Jesteśmy dumni z naszej technologii wyświetlania obrazów. Już teraz nie możemy doczekać się tego, żeby zagwarantować naszym fanom realizm oraz immersję. Zaczynamy od samej góry, więc dowiemy się, czego oczekują profesjonalni gracze e-sportowi. W naszych wizjach jesteśmy jak Nike czy Mizuno dostarczające buty sportowcom.

Debiut monitorów INZONE powinien nastąpić lada chwila, a tak ambitne plany marki zdecydowanie podgrzewają emocje przed oficjalną premierą. Słuchawki są już dostępne na rynku od kilku tygodni, a o dokładnych specyfikacjach sprzętu od Sony INZONE przeczytać w tekście przygotowanym przez Mateusza.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy