ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Co to Windows Hello?

Co to Windows Hello i jak włączyć? Loguj się twarzą, a głowie daj odpocząć od haseł! 

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Technologia

Powoli tradycyjne hasła stają się przeszłością. Pomimo tego, że nadal na myśl o haśle, dla większości osób jest to głównie tradycyjny ciąg cyfr i liter. Jednak świat idzie do przodu i faktycznie jest tak, że powoli pamiętanie wszystkich haseł przestaje być obowiązkiem. Dzięki temu skończy się największy problem, jakim jest właśnie logowanie się do aplikacji lub urządzenia za pośrednictwem hasła, a racze potrzeba jego pamiętania. Inaczej sytuacja ma się w przypadku biometrii. Do tego rozwiązania potrzebujesz jedynie swojego palca lub twarzy, a tego chyba nie trzeba pamiętać? Dlatego to bardzo wygodne rozwiązanie, które zmienia kwestię zarządzania hasłami, bo w zasadzie nie trzeba tego robić – zapisywanie haseł. 

Co to Windows Hello?

Jest to funkcja, z której można korzystać na komputerach z systemem Windows 10 i 11. To metoda logowania na podstawie skanu twarzy lub odcisku palca. W Windows Hello można korzystać również z kodu PIN. Z tych możliwości możesz również skorzystać podczas logowania na koncie Windows w przeglądarce. 

Jak zalogować się używając Windows Hello?

W celu skonfigurowania opcji Windows Hello należy zalogować się w pierwszej kolejności do swojego konta Microsoft w przeglądarce Microsoft Edge. W następnym kroku należy wybrać Start > Ustawienia > Konta > Opcje logowania. Tutaj trzeba odszukać Sposoby logowania i wybrać Windows Hello, jako sposób logowania do konta. 

Jakie są sposoby logowania Windows Hello?

Co to Windows Hello
Zdjęcie dodane przez Adam Sondel

W przypadku opcji Windows Hello można wyróżnić trzy sposoby logowania do urządzenia: 

  • Rozpoznawanie twarzy przez funkcję Windows Hello – dochodzi do logowania na podstawie rozpoznania twarzy przy użyciu aparatu fotograficznego, który obsługuje podczerwień komputera lub zewnętrznego urządzenia. 
  • Rozpoznawanie linii papilarnych przez funkcję Windows Hello – aby korzystać z tej funkcji, należy posiadać czytnik linii papilarnych. 
  • Numer PIN funkcji Windows Hello – najbardziej znana forma zabezpieczenia urządzeń. Wystarczy jedynie skonfigurować kodu PIN. 

Co to Windows Hello? Dużo osób faktycznie zadaje to pytanie, kiedy pojawia się o tym gdziekolwiek wzmianka. Dlatego warto mieć na uwadze nowoczesne rozwiązanie, jakim jest biometria. To właśnie ona pozwala na wygodne logowanie. Dzięki temu powoli tradycyjne hasło przestaje być potrzebne. To sprawia, że potrzeba pamiętania i zarządzania zabezpieczeniami urządzenia nie jest powoli aż tak potrzebna z poziomu użytkownika. Dlatego Windows Hello to rozwiązanie, nad którym należy się koniecznie skupić, jeśli nie lubisz pamiętać o swoich hasłach lub po prostu zdarza Ci się często o nich zapominać. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz adrian x z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy