ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Bolt z opcją „Kobiety dla kobiet” – to gwarancja, że za kierownicą będzie kobieta

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Bolt zdecydował się na wprowadzenie opcji Kobiety dla kobiet w swojej aplikacji. Funkcja ma łączyć pasażerki z kierowczyniami i korzystnie wpływać na bezpieczeństwo przejazdów. Na początku będzie można z niej korzystać w dziewięciu polskich miastach.

Bolt i opcja „Kobiety dla kobiet” – szczegóły

bolt z weryfikacją kierowców

Zamawianie przejazdów w aplikacji to popularna usługa, szczególnie w dużych miastach. Niestety, nie zawsze jest bezpieczna. W ostatnich miesiącach szczególnie głośno jest o przypadkach molestowania kobiet przez kierowców. Bolt postanowił na to zareagować. Ogłosił chęć wdrożenia weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym, a jeszcze wcześniej opublikował obowiązkowe szkolenia z zasad obowiązujących podczas przejazdów. Teraz przyszedł czas na kolejne rozwiązanie.

Bolt poinformował o wprowadzaniu opcji Kobiety dla kobiet. Każda użytkowniczka aplikacji ma mieć dzięki niej możliwość zamówienia przejazdu z kobietą za kierownicą. Bolt zdecydował, że nowa funkcja na początku będzie działać w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze.

Uruchomienie kategorii „Kobiety dla Kobiet” to kolejny nasz krok, który nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pasażerek i kierowczyń, ale ma głównie na celu zachęcenie kobiet do zawodu kierowcy. To także dowód na to, że jako firma chcemy się rozwijać i nieustannie polepszać jakość usług, świadczonych za pomocą naszej aplikacji – przekonuje Paweł Kuncicki, country manager Bolt w Polsce. Jak mówi, bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z aplikacji jest priorytetem.

Bolt przypomina, że w jego aplikacji dostępne jest śledzenie przejazdu. Można również skorzystać z przycisku alarmowego, który spowoduje połączenie z numerem 112 bezpośrednio z aplikacji. Z kolei kobiety kierujące pojazdami będą miały możliwość odrzucenia przejazdu, jeśli stwierdzą, że został on zamówiony przez mężczyznę. To wszystko ma w zamyśle administracji Bolta korzystnie wpływać na bezpieczeństwo.

Pozytywnie do wprowadzenia kategorii dla kobiet w Bolcie jest nastawiona Jolanta Gawęda z fundacji Feminoteka. Jej zdaniem jazda samochodem prowadzonym przez kobietę w znaczącym stopniu wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego, jak i osobistego.

źródło: wirtualnemedia

Sprawdź najnowsze wpisy