ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Przesyłki OLX bez etykiety

Nowy regulamin OLX – jakie zmiany dla osób sprzedających elektronikę?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Pod koniec lipca zacznie obowiązywać nowy regulamin OLX. Ogłoszona właśnie aktualizacja dokumentu wprowadza zmiany m.in. dla osób, które sprzedają elektronikę. Większość z nich ma charakter porządkowy, ale na tym nie koniec.

Co przynosi nowy regulamin OLX dla tych, którzy sprzedają elektronikę?

olx przedłuża płatne ogłoszenia

OLX postanowił zwiększyć limity darmowych ogłoszeń w kategorii Elektronika/Sprzęt video. Szczegóły poniżej.

KategoriaLimit darmowych ogłoszeń obecnieNowy limit darmowych ogłoszeń
Elektronika/Sprzęt video/Akcesoria i części34
Elektronika/Sprzęt video/Blu ray i DVD34
Elektronika/Sprzęt video/Dekodery34
Elektronika/Sprzęt video/Magnetowidy34
Elektronika/Sprzęt video/Projektory24

Opisywane zmiany dotyczą użytkowników prywatnych. Limit dla użytkowników biznesowych w powyższych kategoriach wciąż będzie wynosił 0 – za ogłoszenia będą musieli oni płacić.

OLX usunie podkategorie Laptopy do gier oraz Komputery do Gier. Istniejące ogłoszenia zostaną przeniesione do kategorii Komputery/Laptopy oraz Komputery/Komputery stacjonarne. Kolejna zmiana to przeniesienie podkategorii Kable i przejściówki z kategorii Podzespoły i części do podkategorii Akcesoria komputerowe.

W kategorii Elektronika/Komputery/Podzespoły i części zostaną utworzone nowe podkategorie: Chłodzenie do komputerów, Baterie do laptopów, Klawiatury do laptopów, Matryce do laptopów. Istniejące ogłoszenia OLX automatycznie przeniesie do nowej kategorii. Popularna platforma sprzedażowa wprowadzi również pakiety 5 ogłoszeń standard, premium oraz megapakietu we wszystkich kategoriach Elektroniki.

Nowy regulamin OLX wchodzi w życie 26 lipca 2022 roku. Z pełną treścią dokumentu, zaktualizowanymi cennikami, limitami i wykazem zakazanych przedmiotów możecie zapoznać się na stronie OLX.

Ostatnie większe zmiany na OLX zostały wprowadzone ok. miesiąc temu. Od tamtego czasu przesyłki OLX można wysyłać bez etykiety. To efekt zacieśnienia współpracy pomiędzy popularną platformą sprzedażową a InPostem. Wystarczy zeskanować kod QR z aplikacji lub wpisać kod nadania paczki, by skrytka otworzyła się automatycznie. To duże udogodnienie dla osób, które nie posiadają drukarki. Inna zmiana wprowadzona przez OLX to zakazanie w regulaminie wprowadzania użytkowników w błąd co do stanu, cech i elementów oferowanego przedmiotu, warunków transakcji oraz postanowień związanych z udostępnianiem danych osobowych.

źródło: OLX

Sprawdź najnowsze wpisy