ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Play kupuje Redge Technologies – klientami spółki są m.in. Canal+, Vectra i TVN

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Play poinformował o nabyciu 92,5% udziałów w spółce Redge Technologies. To dostawca rozwiązań wideo działający w Europie Wschodniej. Wśród klientów spółki są duże firmy mediowe i operatorzy telewizyjni.

Play przejmuje Redge Technologies, ale większość rzeczy zostaje po staremu

najlepsza oferta na kartę

Fioletowy operator już zapowiedział, że Redge Technologies zachowa swoją odrębność organizacyjną i będzie kontynuować dotychczasową strategię produktową. Spółka ma też rozwijać nowe obszary działalności w Polsce i za granicą. Nie zmienia się skład zespołu, który zarządza firmą. Play ma 92,5% udziałów, a pozostałe 7,5% Przemysław Frasunek, założyciel Redge Technologies, który pozostaje na stanowisku prezesa na kolejną 5-letnią kadencję.

Redge Technologies działa na rynku od 2007 roku. Zajmuje się rozwijaniem i dostarczaniem rozwiązań do dystrybucji treści wideo linearnego i na żądanie. Jednym z jego flagowych rozwiązań jest kompletna, wysoce skalowalna oraz niezawodna platforma technologiczna pozwalająca partnerom na tworzenie szerokiej gamy usług wideo, w tym rozwiązań OTT oraz IPTV. Spółka oferuje także rozwiązanie zapewniające zaawansowaną ochronę przed masowymi cyberatakami – twierdzi Play.

Wśród klientów Redge Technologies są duże firmy mediowe i operatorzy telewizyjni: Grupa TVN Warner Bros Discovery, Grupa TV3, Telewizja Polska, Ringier Axel Springer Polska, Vectra, Canal+ i NASK. Spółka współpracowała również z Play, co teraz ulegnie rozszerzeniu. Efektem ma być dalszy rozwój platformy Play NOW. Jednocześnie przed Redge Technologies otwierają się nowe możliwości rozwoju na rynkach europejskich poprzez połączenie sił z Grupą iliad, szóstą co do wielkości grupą telekomunikacyjną w Europie – wyjaśnia fioletowy operator. Przypomnijmy: niecałe dwa lata temu Play został przejęty przez francuską Grupę Iliad.

W transakcji dotyczącej zakupu Redge Technologies przez Play doradzali kancelaria Rymarz Zdort i Grant Thorton (po stronie kupujących) oraz Dentons i Rothschild & Co (po stronie sprzedających).

Play to jeden z czterech największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Posiada 10 000 stacji bazowych na terenie kraju. Oferuje usługi telewizyjne, internet, oferty na telefon: abonamentowe, MIX i na kartę.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy