ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Teams nowości

Nowe funkcje Microsoft Teams na przekór Elonowi Muskowi

Autor: Adam Lulek Kategoria: Technologia

Przynajmniej w naszym kraju pandemia COVID-19 się uspokoiła, a liczba zachorowań jest minimalna. Za granicami sytuacja nie wygląda już tak dobrze. Dla przykładu we Włoszech czy w Niemczech liczba zachorowań zbliża się do alarmującego poziomu 100.000 osób dziennie. To sprawia, że praca zdalna szybko się nie skończy, a nowe funkcje Microsoft Teams przydadzą się w zwiększeniu produktywności. Gigant z Redmond pochwalił się nowościami, jakie zawitały do aplikacji w czerwcu. Ulepszono spotkania, czaty i zadbano o jeszcze większą integrację osób korzystających z programu. To wszystko na przekór Elonowi Muskowi, który jest zagorzałym przeciwnikiem pracy zdalnej.

Sprawdź też: iPhone SE 2020 w rewelacyjnie niskiej cenie! Warto kliknąć!

Nowe funkcje Microsoft Teams

Spotkania

Microsoft wprowadził świetną nowość, która przyda się w firmach zatrudniających obcokrajowców. Obecnie na naszym rynku pracy znajduje się naprawdę ogromna liczba Ukraińców, więc pracodawcy ucieszą się z wykorzystania czerwcowej nowości. Chodzi o możliwość organizowania zaproszeń na spotkania w dwóch językach jednocześnie, czyli np. polskim i ukraińskim. Aby skorzystać z tej możliwości w poczcie (np. Outlook) należy włączyć parametr MeetingInviteLanguages w CsTeamsMeetingPolicy na poziomie użytkownika lub grupy albo dla całej organizacji.

Nowe funkcje Microsoft Teams

Pojawiła się też przydatna opcja dla administratorów, którzy mogą teraz wyłączyć dostęp do zapisu czatu dla użytkowników nieuwierzytelnionych spoza przedsiębiorstwa. To dodatkowa ochrona, żeby osoby postronne nie miały stałego dostępu do ważny informacji z czatu. Aby użyć tej opcji, należy włączyć PowerShell i wpisać [-MeetingChatEnabledType = Enabled, Disabled lub EnabledExceptAnonymous] lub zrobić to za pośrednictwem portalu administracyjnego.

Użyteczna funkcja pojawiła się też dla użytkowników Teams, którzy korzystają z przeglądarki internetowej. Mogą oni skorzystać z podpisów CART w oknie spotkania Microsoft Teams, bez konieczności zmiany okien. Ponadto, w wersji przeglądarkowej pojawiła się funkcja Napisy i transkrypcja w czasie rzeczywistym dostępna w 27 językach. Dodano tu języki: czeski, tajski, hebrajski, portugalski, wietnamski i turecki.

Ponadto, osoby, które rozpoczęły spotkanie, mogą współdzielić kontrolę, przypisując rolę współorganizatora nawet 10 uczestnikom spotkania. Otrzymują oni prawie takie same funkcje jak założyciel spotkania. Wyłączone są tu opcje zarządzania pokojami podgrup czy zarządzania nagrywaniem spotkań.

Ulepszony czat

Od czerwca, czat Microsoft Teams pojawi się w usłudze Dynamics 365. Oznacza to zwiększoną produktywność bez potrzeby odrywania się od codziennych zajęć. Nowa opcja oferuje łączenie istniejących lub nowych wiadomości z zapisami Dynamics 365.

czat Microsoft Teams

Ulepszeniu uległy zatwierdzenia podpisów elektronicznych, które zostały w pełni osadzone w aplikacji Teams. Nie trzeba już logować się do witryny internetowej dostawcy podpisów elektronicznych. To samo dotyczy czatów i stworzonych wcześniej kanałów.

Nowe funkcje Microsoft Teams obejmują też możliwość przeglądania i edytowania plików PDF bezpośrednio z aplikacji. Pozwala to przyspieszyć ten proces, bez potrzeby otwierania dodatkowego okna.

Nowe urządzenia dedykowane dla Teams

Yealink Meeting Board

Nowe funkcje Microsoft Teams to nie tylko rozwiązania software’owe, ale także hardware’owe. Microsoft sukcesywnie rozwija listę urządzeń, które ulepszają doświadczenia związane z Teams. W tym miesiącu warto wspomnieć o:

  • Yealink MeetingBoard 65” – to gigantyczny 65-calowy, dotykowy wyświetlacz, który ułatwia prezentację i konferencję hybrydową. Wsparty jest kamerami 4K, mikrofonami i głośnikami. To świetne rozwiązanie do pracy mieszanej z wykorzystaniem Microsoft Teams.
  • Biamp Tesira ForteX oraz Devio SCX – rozwiązania audio do średnich i dużych sal konferencyjnych. Ich zaletą jest dostosowanie ustawień dźwięku, żeby jego jakość była idealna dla słuchaczy każdego pomieszczenia.
  • EPOS C10, C20 i C50 – bezprzewodowe zestawy słuchawkowe z funkcją redukcji szumów.
  • Jabra Engage 55 – kolejny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy przeznaczony dla pracowników hybrydowych, którzy dużo rozmawiają i muszą słuchać uważnie innych.  Tu także dostępna jest opcja redukcji szumów.
  • Dell UltraSharp 32 4K Video Conferencing Monitor – monitor do spotkań Teams został wyposażony w kamerę i panel IPS.

Systemy mobilne

Nowe funkcje Microsoft Teams na smartfony obejmują możliwość wyświetlania wiadomości w postaci dymków. Nowość ta zawitała na iOS i Androidzie i w znaczący sposób ułatwia przeglądanie najnowszych informacji i jednoczesnego oglądania prezentacji lub twarzy gości. Nie trzeba wtedy ręcznie otwierać okno czatu, aby wyświetlić wiadomości. Opcję tą można tymczasowo wyłączyć dla danego spotkania lub całkowicie – na stałe.

Powiadomienia Teams

Ponadto, na Androidzie ulepszono obsługę powiadomień poprzez dodanie szuflady u góry ekranu. Użytkownicy mogą wyświetlać podgląd, zwijać i usuwać wszystkie powiadomienia za pomocą jednego przycisku Wyczyść wszystko.

Nowość pojawiła się także w systemie iPadOS. Zobaczymy tu zaktualizowane środowisko spotkań mobilnych aplikacji Teams za pośrednictwem panelu wielozadaniowego. Chodzi o zwijany panel po prawej stronie ekranu zawierający między innymi wiadomości z czatu.

Warto dodać, że użytkownicy smartfonów mogą już z łatwością wykonywać żądania zatwierdzenia podpisu elektronicznego z dowolnego urządzenia mobilnego.

źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy