ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Personal Vault

OneDrive wróci jako aplikacja do Windows 11?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

Aplikacja do zarządzania chmurą od Microsoftu OneDrive doczekała się zmiany interfejsu. Nowe/Stare narzędzie jest w pełni dopasowane do UI Windowsa 11 i reszty programów Office!

Przeciek OneDrive

Microsoft najwyraźniej pracuje nad nowym klientem OneDrive dla systemu Windows 11, wiele wskazuje, że gigant planuje stworzyć aplikację od podstaw! Może to być najważniejsza aktualizacja usługi przechowywania danych w chmurze od MS. OneDrive jest ściśle zintegrowany z Windows 11 i jest również częścią Windows Serach. Nic dziwnego, że Microsoft chce rozwijać swoją aplikację, skoro ta jest jedną z podstawowych funkcji nowego systemu. Sam system, póki co nie posiada odrębnej aplikacji OneDrive, jednak to może się niedługo zmienić!

Nowy OneDrive dla Windows 11

Nowa aplikacja przygotowywana przez Microsoft ma wykorzystać elementy UI najnowszego systemu operacyjnego Windows 11. Całość ma być idealnie wpasowana w najnowsze oprogramowanie. Ustawienia OneDrive, które można znaleźć w sieci, do złudzenia przypominają Win 11.

Jakie nowości?

Aplikacja ma wskazywać, ile miejsca jest zajętego przez dane, które mamy w chmurze. Tu mogą pojawić się dowolne pliki od klipów audio, wideo, aż do programów instalacyjnych. Windows 11 ma pozwolić wybrać, jakie pliki automatycznie mają być przeniesione do OneDrive. Z nowych funkcji mowa także o możliwości ustawienia startu programu wraz z systemem, jednak to żadna nowość. Wszystkie sekcje aplikacji mają być po lewej stronie ekranu, tak jak to ma miejsce w przypadku ustawień systemowych.

Microsoft, póki co nie udostępnił dedykowanej aplikacji OneDrive dla Windows 11 nawet w programie Insider. Cóż pozostaje nam tylko czekać na publikację nowej wersji aplikacji, jednak nawet nie wiadomo kiedy będzie można się jej spodziewać.

Źródło: windowslatest.com

Sprawdź najnowsze wpisy