ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Twitch komentuje wyciek danych

Twitch jak TV — tęsknisz za skakaniem po kanałach?

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

Streaming internetowy to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu. Nie tylko nadajemy swoje treści, ale także konsumujemy ich całą masę. Twitch, czyli przodująca marka pozwoli na nowy sposób odkrywania nowych kanałów!

Twitch już testuje nową funkcję

Twitch testuje nowy sposób odkrywania nowych kanałów, który przypomina przeglądanie kanałów na telewizorze, jednak z pewnymi usprawnieniami! Nowa funkcja ma nazywać się „Przełącznik kanałów”. Ten pozwala łatwo przeglądać podglądy wielu różnych strumieni, aby pomóc znaleźć coś interesującego dla każdego użytkownika. A co najważniejsze, funkcja ma być pozbawiona reklam! Rzućcie okiem i sami zobaczcie, jak działa nowa funkcja!

W tej chwili, na Twitchu, trudno znaleźć coś nowego, jeśli nie wiesz, co chcesz oglądać. To trochę jak z wyborem na Netflixie, propozycji masa, jednak w pewnym momencie ilość przytłacza i trudno się zdecydować! Aby przeszukać kanały, trzeba się trochę wysilić. Twitch powiada kilka miejsc, w których znajdują się proponowane kanały lub transmisje. Nowa funkcja ma ułatwić nowym użytkownikom znalezienie ciekawych propozycji od razu po włączeniu serwisu.

Podgląd przy zmianie kanałów

Wygląda na to, że Przełączanie kanałów będzie znacznie szybszym sposobem sprawdzenia wielu różnych streamerów. Według rzecznika Twitcha Ashtona Williamsa użytkownicy dostaną możliwość podglądu strumieniowanych treści. Ten ma trwać 60 sekund, więc wystarczająco, aby zdecydować się, czy chcemy oglądać dany kanał, czy przełączyć dalej. Póki co tylko nieliczni mogą skorzystać z nowej funkcji. Rzecznik podkreślił, że tylko niewielki procent zalogowanych użytkowników ma dostęp do nowej funkcji. Kto otrzymał dostęp? Nie wiadomo, bo jak podaje rzecznik, dostęp do nowej funkcji został przyznany losowo. Natomiast warto zaznaczyć, że testy zakończą się w połowie lipca, co prowadzi do wniosku, że jeśli użytkownicy z dostępem wyrażą zadowolenie, funkcja powinna zagościć na platformie.

Źródło: Twitter.com

Sprawdź najnowsze wpisy