ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Hisense wprowadza nową linię telewizorów! W tym oficjalny TV MŚ w Katarze

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

Chiński koncern elektroniczny Hisense ogłosił, że wprowadza na rynek kolejną linię telewizorów sygnowaną swoim logiem. Tym razem użytkownicy otrzymają pełną gamę urządzeń!

Hisense i nowy telewizor laserowy!

To brzmi jak informacja wyciągnięta z najstarszych filmów science fiction. Jednak to prawda telewizory laserowe już jakiś czas temu pojawiły się na rynku. Tym razem Hisense wprowadza nowe urządzenie, czyli Laser TV L9G, który pojawi się w dwóch rozmiarach 100 i 120 cali! Nowe ekrany są przeznaczone dla fanów filmów oraz widowisk sportowych. Producenci chwalą się, że dzięki tej technologi spotkamy się z niesamowitą jednością kolorów!

Zastosowana w L9G technologia z trójkolorowym źródłem laserowym, poprawia zakres i jednolitość kolorów, osiągając jasność – aż 3000 lumenów. Potrójne laserowe źródło światła tworzy ultra realistyczne obrazy, dzięki szerokiej gamie kolorów. 

Komunikat prasowy Hisense

Telewizor pokrywa przestrzeń barwową BT.2020 na poziomie 107%! Dzięki temu jest w stanie wyświetlić miliardy kolorów w waszych ulubionych produkcjach. Jak sami mówią, to ogromne osiągnięcie w technologii wyświetlania obrazu. Nowa technologia wykorzystuje także specjalny ekran z funkcją Ambient Light Rejection, która odbija światło z otoczenia. Dzięki temu nie będzie trzeba zasłaniać okien w słoneczne dni!

Hisense i kolejne nowości!

Producent podczas swojej konferencji prasowej ogłosił także, kilka innych, nowych urządzeń, które naprawdę robią wrażenie! Najnowsze telewizory w technologii ULED – czyli Ultra LED, są w stanie odwzorować realistyczne obrazy. Ta technologia została wykorzystana w serii U7HQ, a główną zaletą ma być matryca, która odświeża się w 120Hz. Do tego dochodzi strefowe, pełne podświetlenie matrycy — Full Array Local Dimming, które gwarantuje lepszą głębię czerni. Korporacja zapewnia, że ich telewizory zapewniają obraz z wysokim kontrastem oraz wiernym odwzorowaniem kolorów i szczegółów. Dzięki technologii, Quantum Dot Colour, telewizor Hisense U7HQ doskonale odwzorowuje kolory, zapewniając niezwykle szeroką paletę barw. 

Kolejnym telewizorem zapowiedziannym na konferencji jest Mini-LED Hisense – U8HQ ULED 4K z ekranami 55 i 65 cali. Nowy telewizor oferuje ponad 10 tysięcy diod oraz sferowe podświetlenie. Ta technologia pozwala także na naturalne przejścia od ciemnych do jasnych scen – matryca jest podświetlana całościowo ze strefowym wygaszaniem. Nowością jest zastosowanie 50 razy mniejszych diod, co daje wyjątkowe precyzyjne i równomierne podświetlenie. U8HQ zapewnia też szczytową jasność obrazu na poziomie 1300 nitów. 

Wysoki parametr odświeżania obrazu (120Hz) z zastosowaniem technologii MEMC zapewnia większą płynność i ostrość wyświetlanych treści. Technologia IMAX Enhanced gwarantuje użytkownikom U8HQ jakość obrazu i dźwięku porównywalną z jakością doznań kinowych. Za wyjątkowe wrażenia dźwiękowe odpowiedzialne są technologie Dolby Atmos i DTS X.

Komunikat prasowy Hisense

Hisense i nowe OLEDy

Chiński producent nie zapomniał także o fanach matryc Oledowych. W tym przypadku Chińczycy zaoferowali dwa urządzenia A9H oraz A85H. Te zachwycają gamą kolorystyczną! Nowa korekcja kolorów OLED posiada 24 barwy wykorzystywane do precyzyjnej regulacji, opartej na trójwymiarowej kolorystyce, korekcji kolorów podstawowych, kolorów skóry, nasycenia i mapowania gamy kolorów. Hisense OLED zapewnia głęboką czerń, ostry kontrast i nasycone barwy.

Telewizory OLED są wyposażone w technologie, w których każdy z ponad 8 294 400 pikseli po podłączeniu do prądu świeci samoistnie bez konieczności stosowania dodatkowego podświetlenia. To właśnie Pixel Dimming sprawia, że obraz na ekranie jest wyraźniejszy i ostrzejszy oraz zapewnia ekstremalny kontrast, niesamowite szczegóły i ogólną przejrzystość obrazu. 

Komunikat prasowy Hisense

Jeśli chodzi o model A9H ten jest dostępny tylko w wersji 65 cali, ten jest wyposażony także w subwoofer i zapewnia dźwięk przestrzenny dzięki wykorzystaniu technologi Dolby Atmos Sound! Z kolei model A85H wystepuje w dwóch wariantach rozmiarowych, czyli 55 oraz 65 cali. Ten jest wyposażony w specjalny stojak. Dzięki niemu telewizor można obracać do kąta 50°

Źrdóło: pl.hisense.com

Sprawdź najnowsze wpisy