ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rower elektryczny Bird Urban 1.0 M22 dostępny w Polsce – to model z ciekawymi funkcjami

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Firma 4cv wprowadziła na polski rynek rower elektryczny Bird Urban 1.0 M22. Dystrybutor elektroniki użytkowej chce w ten sposób wykorzystać modę na alternatywne środki transportu. Wiemy, co oferuje debiutujący w Polsce rower i ile trzeba za niego zapłacić.

Bird Urban 1.0 M22 – specyfikacja, cena

Rower elektryczny to pojazd, który może się sprawdzić w mieście, szczególnie na krótkich dystansach. Jest droższy od elektrycznych hulajnóg, jednak zapewnia bardziej stabilną pozycję.

Bird Urban 1.0 M22 może przejechać na jednym ładowaniu od 60 do 100 km – ostateczny dystans zależy od typu nawierzchni oraz sposobu jazdy. Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 9,6 Ah i można go ładować bezpośrednio w ramie, jak i po wyjęciu z roweru. Uzupełnienie energii w ogniwie zajmuje 4 godziny. Wymienna bateria posiada certyfikat potwierdzający najwyższe standardy dla rowerów elektrycznych oraz została przetestowana pod kątem bezpieczeństwa – przekonuje dystrybutor.

Napęd łańcuchowy roweru elektrycznego posiada 7 biegów, co ma umożliwić wysokie osiągi na różnych typach dróg. Moc silnika wynosi 250 W. Pojazd został wyposażony w 28″ koła oraz hamulce tarczowe. Ciekawym rozwiązaniem jest system alarmowy, który można obsługiwać z aplikacji mobilnej Bird. W kierownicy modelu Bird Urban 1.0 M22 umieszczono wyświetlacz LCD Dash – można na nim monitorować m.in. prędkość, przebyty dystans, tryb wspomagania pedałowania oraz stan baterii. 

Według dystrybutora rower jest odpowiedni dla osób o wzroście między 173 a 190 cm oraz o wadze nie większej, niż 120 kg. Pojazd występuje w trzech wariantach kolorystycznych do wyboru: czarnym, srebrnym i niebieskim. Model jest aktualnie dostępny w sklepach Media Expert w cenie 8999 zł. Wyjątek to pojazd w kolorze niebieskim, który do 6 czerwca można kupić za 7199 zł. Trzeba jednak pamiętać o wpisaniu kodu rabatowego przy składaniu zamówienia.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy