ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kolejne miejscowości w zasięgu Play

100 GB na social media od Play na wakacje – jak aktywować ten bonus?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Technologia

Początek wakacji to czas, w którym operatorzy rozdają klientom różne bonusy. Jeden z nich to 100 GB na social media od Play. Fioletowy operator nie chwali się specjalnie tą ofertą, jednak warto z niej skorzystać, bo to nic nie kosztuje. Dodatkowy internet w smartfonie z pewnością nie zaszkodzi.

100 GB na social media od Play

Aktywacja promocyjnego pakietu krok po kroku – sprawdziliśmy, jak przebiega

Jeśli jesteście w Play, bardzo możliwe, że w ostatnim czasie otrzymaliście już od operatora informację o promocji drogą SMS-ową. Mogło się jednak zdarzyć, że wiadomość do was nie dotarła lub najzwyczajniej ją przeoczyliście. Wyjaśnijmy więc szczegóły akcji.

Play informuje klientów, że rozdaje bezpłatne pakiety 100 GB na aplikacje społecznościowe. Konkretnie chodzi o następujące programy: YouTube, Facebook, Messenger, Instagram, TikTok, Twitch, Pinterest, Viber. Na liście znalazły się więc również popularne komunikatory i aplikacje streamingowe. Pakiet oferowany przez fioletowego operatora jest ważny do 30 września.

Bonus czeka na odebranie w aplikacji Play24. Po zalogowaniu się powinniśmy zobaczyć baner z informacją o promocji w górnej części ekranu. Wystarczy go kliknąć i aktywować bonusowe 100 GB. Po chwili pojawi się adnotacja, że pakiet jest włączony. Play zaznacza, że aplikacje muszą korzystać z transferu danych, żeby działać prawidłowo i pomimo włączonego pakietu, liczba dostępnych GB może zostać nieznacznie pomniejszona. Żeby włączyć pakiet, trzeba mieć na koncie przynajmniej 1 grosz.

Tydzień temu Play poinformował, że ma już 10 000 stacji bazowych. Stacja o symbolicznym numerze znajduje się w miejscowości Łomna, w pobliżu rzeki Wisły. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda, zdjęcie i nagranie wideo znajdziecie w podlinkowanym tekście. W czerwcu Play zdradził również, gdzie dotarło ostatnio jego fioletowe LTE. Jeśli mieszkacie w mniejszej miejscowości i do niedawna nie mieliście jeszcze u siebie zasięgu operatora, możecie sprawdzić, czy uległo to zmianie. Listy miejscowości z zasięgiem LTE i LTE Ultra od Play znajdziecie w podlinkowanym tekście.

Sprawdź najnowsze wpisy