ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Słaby zasięg? Orange na wakacje zabiera nowe anteny!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Technologia

Orange po raz kolejny pokazuje, jak dobrze dbać o swoich klientów. Sieć tym razem postawiła na wprowadzenie dodatkowych stacji mobilnych na wakacje, te mają poprawić zasięg w miejscach, gdzie pojawiają się problemy!

Orange wprowadza mobilne stacje

Maszt LTE Orange

Orange dba o swoich klientów na różnych płaszczyznach, a jako że mamy wakacje sieć postanowiła rozszerzyć swój zasięg, instalując mobilne stacje.

Jak każdego roku, staramy się, abyście podczas wakacjach mogli swobodnie dzwonić i mieli możliwie dobry zasięg mobilnego internetu w miejscowościach turystycznych. Działamy na kilka sposobów. Tam, gdzie możemy, stawiamy nowe stacje bazowe, dostawiamy też stacje mobilne i zwiększamy pojemność sieci, dokładając częstotliwości

Komunikat prasowy Orange

W minionym roku Orange postawiło 9 stacji bazowych w Bukowinie Tatrzańskiej, Giżycku, Piszu, Ostródzie, Brennie, Grywałdzie, Maruszynie, Trzęsaczu oraz w okolicy Dębowej Kłody.

Gdzie pojawią się nowe stacje?

rhdr

Orange powiadomiło swoich klientów, że na okres wakacyjny zasięg sieci zostanie rozszerzony. Nowe stacje mobilne staną w Jastarni, Pruszczu Grańskim, Rowach, Darłowie, Trzebiatowie, Kołobrzegu, Karwi, Dębkach i w Krynicy Morskiej. Co ciekawe niektóre z nich już działają, poprawiając zasięg sieci komórkowej. Z kolei, te, które jeszcze nie pracują, zostaną uruchomione z początkiem lipca, więc na dniach!

Na stacjach, pracujących na stałe (nie tylko w rejonach turystycznych), dołożyliśmy także 1 274 systemy/częstotliwości LTE. Oznacza to, że są one teraz lepiej doposażone, co przekłada się na zasięg i jakość usług.

Komunikat Prasowy Orange

Orange informuje, zarazem przeprasza, bo jak twierdzą, fizyki nie da się oszukać. Chodzi o tereny, w których jest więcej urządzeń oraz budynków, które skutecznie ograniczają zasięg usług telefonicznych. Niestety Operator nie otrzymał kilku zgód od włodarzy miast, dlatego nowe stacje pojawiły się tylko w kilku miejscach, jednak mimo wszystko to miła rzecz dla klientów, którzy akurat jadą we wspomniane kierunki.

Źródło: biuroprsowe.orange.pl

Sprawdź najnowsze wpisy