ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Inteligentne łóżko od Xiaomi w końcu pozwoli ci się wyspać?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Nowe technologie możemy powiązać już z każdą dziedziną życia. Świetnym przykładem tej tezy niech będzie najnowszy produkt Xiaomi. Chińska firma wprowadza na rynek elektryczne inteligentne… łóżko!

Xiaomi z ciekawym i niecodziennym projektem

Xiaomi z ciekawym i niecodziennym projektem

Wszyscy fani nowych technologii przyzwyczaili się już do inteligentnych domów oraz mebli. W związku z tym zapewne nie zdziwi was fakt, że Xiaomi już wkrótce wypuści na rynek w pełni elektryczne łóżka. Oficjalna nazwa najnowszego produktu chińskiej firmy to 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro. Czym charakteryzuje się inteligentne łóżko? Przede wszystkim jest to mebel, który ma bezpośrednio wpłynąć na komfort snu oraz wypoczynku użytkowników.

Zobacz też: Volkswagen sprzedał wszystkie swoje samochody elektryczne – pozycja Tesli zagrożona?

8H jest wyposażony w dwa silniki elektryczne. Pozwalają one na dowolne regulowanie kątem nachylenia materaca w taki sposób, aby domownicy mogli dostosować go do swoich potrzeb. Według producenta silniki mają pracować bardzo cicho i nie zakłócać wypoczynku. Samo łóżko jest natomiast w stanie udźwignąć ciężar do 600 kilogramów.

Xiaomi z ciekawym i niecodziennym projektem

Bardzo ciekawą funkcją inteligentnego 8H jest wykrywanie otaczających go dźwięków. Chodzi tu głównie o chrapanie. Jeśli użytkownik łóżka zmaga się z taką dolegliwością, mechanizm w nocy automatycznie uniesie tył materaca o 15 stopni w taki sposób, aby otworzyć mu drogi oddechowe i zapewnić prawidłowy dopływ tlenu do mózgu. Gdy chrapanie nie będzie już słyszalne, łóżko wróci do swojego pierwotnego ustawienia.

Dodatkowo 8H jest wyposażony w szereg innych inteligentnych funkcji. Mowa tu o monitorowaniu tętna podczas snu, częstotliwości oddechów oraz także ruchów ciała. Po zebraniu wszystkich danych łóżko ocenia jakość naszej drzemki. Tak ciekawy gadżet w Chinach będzie można zamówić przy okazji kampanii crowdfundingowej zaplanowanej na 7 maja. Cena 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro to 6399 juanów, czyli około 4270 złotych. Gdy produkt trafi już do sprzedaży, detalicznej kwota zwiększy się do 7399 juanów, czyli odpowiednio 4940 złotych.

Źródło: Gizmo China

Sprawdź najnowsze wpisy