ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [15.08.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje.


th

Klocki LEGO wciąż pasjonują dużych i małych konstruktorów. Co powiecie na specjalną wersję LEGO Bugdroid, dzięki której sami w domowym zaciszu skontrujecie własnego Zielonego Robota. Na taki pomysł wpadł użytkownik GLHTurbo, który dzięki klockom za około 30 dolarów stworzył wizerunek Androida. Co ciekawe, figurka jest wytworem statycznym, posiada ruchome elementy.

android-lego-635x357
thumb640x360

Aby LEGO oficjalne przyjęło projekt, GLHTurbo potrzebuje naszego wsparcia. Więcej dowiecie się na stronie projektu.


google-now-for-android-4-0-ics

Tym razem mamy ciekawostkę dla tych, którzy korzystają z Androida Ice Cream Sandwich. Czy zastanawialiście się, jaka będzie odpowiedź na pytanie: „what’s my name?” Zamiast tego w odpowiedzi otrzymujemy odnośniki do stron o tematyce leczenia Amnezji. Czyżby Google po cichu dbało o nasze zdrowie? Sprawdźcie sami.

screenshot2012080521500

superusbirdscontrollerjt8

Dla wielu z Was gra Angry Birds jest nieodłącznym towarzyszem w wolnej chwili. Jak dobrze wiemy na komputerach domowych również możemy znaleźć odpowiednik wersji mobilnej. Pewien gracz wpadł na wspaniały pomysł stworzenia kontrolera USB, dzięki któremu możemy cieszyć się urealnioną rozgrywką. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na poniższym filmie.


Screen-Shot-2012-08-07-at-10.38.27-PM

Pozostając dalej przy tematyce gamingu. Kolejną ciekawostką znalezioną w sieci jest kontroler do gier Arcade zbudowany na bazie tabletu Lenovo K1. Patrząc na filmik znajdujący się poniżej przypominają mi się czasy młodzieńcze, kiedy to stało się w długiej kolejce aby choć chwilę poczuć namiastkę dzisiejszego gamingu.


Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy