ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [19.07.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na

daniel.kozlowski[at]android.com.pl


fujitsu

Od niedawna na rynku dostępne jest dużo urządzeń przeznaczonych do użytku przez osoby starsze. Siłą tych urządzeń nie są parametry a łatwość obsługi oraz przyjazny interfejs użytkownika. Koncern Fujitsu zaprezentował F-12D, smartfon z androidem na pokładzie przeznaczony dla osób starszych. Urządzenie to część linii RakuRaku, co oznacza „łatwe”. Co potrafi i jak się prezentuje możecie zobaczyć na filmie poniżej. Czy takim urządzeniem przekonacie swoich dziadków do Androida?


gauntlet-glove-hand-screen

Znaleźliśmy sposób na palcujące się ekrany naszych smartfonów. Rękawica-klawiatura G.A.U.N.T.L.E.T, to urządzenie stworzone przez Jacke’a Liu, absolwenta Uniwersytetu Alabama w Huntsville. Obsługa klawiatury jest bardzo prosta, litery jak i „klawisze” funkcyjne znajdziemy na palcach rękawicy a ich wybieranie odbywa się za pomocą kciuka. Więcej o projekcie możecie dowiedzieć się tutaj.


Nexus7

Nexus 7 najnowsze dziecko Google powoli zaczyna podbijać światowy rynek. Na zagranicznych portalach pojawiają się pierwsze unboxingi. Z obserwacji wynika, że tablet jest nadzwyczaj solidnie zapakowany i co ciekawe większość testerów ma problemy z wydostaniem owego z opakowania, co możecie zobaczyć na filmie poniżej.


bfb03420149faccee82c8e9d6752d5a6

Oświadczyny to jedna z najwspanialszych chwil w życiu każdego człowieka obfitująca w kwiaty, serenady, etc… Eric Peterson, zagorzały fan Zielonego Robota przecząc temu wszystkiemu wpadł na ciekawy pomysł oświadczyn z wykorzystaniem autorskiej animacji startowej.

clip5

Oczywiście wybranka Erica była pod wrażeniem i usłyszał upragnione „Tak” Jak prezentuje się animacja możecie zobaczyć na filmie niżej.


Oppo-Finder-phone-1024x620-635x423

O jednym z najcieńszych smartfonów informowaliśmy Was na łamach naszego portalu. Większość z was zapewne zastanawiała się czy tak smukły smartfon (6.65mm) wytrzyma trudy codziennego użytkowania. Po obejrzeniu poniższego filmu dowiecie się, że Oppo Finder z powodzeniem może zastąpić nam młotek.

https://www.youtube.com/watch?v=6tMyDKdFs-o

android-watching-movie

Na koniec mamy dla Was kilka ciekawych spotów.

https://www.youtube.com/watch?v=tuQtIR1Px-8
https://www.youtube.com/watch?v=lO-JQUM18HU

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy