ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [04.07.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. Razem z Krzysztofem Kulpicińskim postaramy się wywołać uśmiech na Waszych twarzach. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje.


jelly_bean

Niedawno donosiliśmy o tym, że statua Jelly Bean pojawiła się przed budynkiem Google. Niestety tym razem mamy złe wiadomości, ponieważ „żelkowy Android” nie wytrzymuje upałów. Ze względu na wysoką temperaturę górna część figurki daje się łatwo zdjąć, dzięki czemu kolorowe fasolki mogą paść łupem pasjonatów. Wygląda na to, że przezroczysta statua tworzy swojego rodzaju cieplarnię, niestety tworzywo z którego jest wykonana nie wytrzymuje takich temperatur i zaczyna się topić.

Artysta odpowiedzialny za stworzenie statuy już rozpoczął prace nad jej udoskonaleniem. Na Google+, jeden z inżynierów odpowiedzialnych za Androida, Dan Morrill wydał oświadczenie, by nie wykradać cukierkowych fasolek z uszkodzonej figurki. Miejmy nadzieję, że sam system nie podzieli losu swojego rzeczywistego odpowiednika.


google-project-glass-640x453

Ja osobiście nigdy nie domyśliłbym się takiego obrotu sprawy. Wygląda na to, że rozsławieniem Google Project Glass zajmie się również branża filmów dla dorosłych. Quentin Boyer w wywiadzie dla PCMag powiedział, że „urządzenie to pozwala na kręcenie filmów w wysokiej jakości bez konieczności używania rąk, co sprawi, że „tworzenie” porno POV stanie się o wiele łatwiejsze”. POV (point-of-view), jest filmem w którym „akcję” podziwiamy z perspektywy „głównego bohatera”. Dodatkowo rzecznik portalu MiKandi, który udostępnia również swoje materiały w formie aplikacji na Androida, potwierdził słowa Boyera. Dodał on również, że firma jest podekscytowana tym urządzeniem i ma już kilka pomysłów jak wykorzystać Project Glass w swojej działalności.


1

Może i temat ten nie jest w żaden sposób śmieszny, czy też zaskakujący, jednak nie znalazłem powodu, by użyć go jako pełnowartościowego newsa. Zagraniczny portal Phone Arena przygotował wideo porównujące Samsunga Galaxy SIII oraz Nokię 808 Pure View. Nie sposób tutaj nie pomyśleć w duchu, dlaczego porównywane są urządzenia z zupełnie różnym przeznaczeniem, jednak nie o tym chciałem wspomnieć. W urządzeniach zestawiony jest interfejs, płynność działania, przeglądarki internetowe, czy też jasność ekranu.

razem

Niestety jak widać na filmie w pewnym momencie ekran Samsunga Galaxy SIII został trochę przyciemniony. Początkowo pomyślałem, że wynika to ze zmiany oświetlenia, bądź też z jasności ekranu w Nokii. Po dłuższym przyjrzeniu się filmowi można jednak zauważyć, że warunki oświetleniowe wcale się nie zmieniły. Oczywiście w tym momencie recenzent zaczął porównywać jasność ekranów w obu urządzeniach i udowadniać wyższość ekranu fińskiego telefonu. Cenię portal Phone Arena, rozumiem, że każda recenzja , czy też porównanie odnoszą się do subiektywnych odczuć recenzenta. Jednak uważam, że wyszukiwanie zalet urządzenia na siłę jest nie fair wobec czytelników/widzów.


Ouya_zdjecie_konsoli_Ouya_5823056

Oyua to startup mający na celu stworzenie konsoli do gier z Androidem na pokładzie. W projekcie biorą udział takie osobistości jak: Yves Behar (One Laptop Per Child), Ed Fries (Xbox), Muffi Ghadiali (Kindle). Dzięki zastosowaniu otwartego systemu Android, twórcy liczą na olbrzymie wsparcie niezależnych twórców gier.

ouya-concept-console-android-cubique

Na razie nie wiadomo, jakie podzespoły zostaną użyte przy produkcji konsoli, ale co najważniejsze urządzenie ma kosztować jedyne 99 dolarów.


google_search_jb
Google uwielbia w swoich usługach chować różnego rodzaju niespodzianki – tak zwane „easter eggs”. Podobnie jest z nowym Androidem Jelly Bean, a raczej aplikacją Google Now. Gdy poprosimy nasz smartfon, by zrobił beczkę (obrócił się) ten natychmiast wykonuje nasze polecenie. Jesteście ciekawi jak? Wideo poniżej.


2012-06-29us-army-smartphones

Smartfony staną się przyszłością wojennej komunikacji. Na taki pomysł wpadł rząd USA poprzez rozwój przenośnej sieci bezprzewodowej (Warfighter Network-Tactical lub WIN-T) Armia ma nadzieję wykorzystać ową sieć do natychmiastowej cyfrowej komunikacji na polu walki. Żołnierze zostaną wyposażeni w Motorolę Atrix ze zmodyfikowaną wersją androida. Technologia ta była marzeniem Pentagonu od połowy lat dziewięćdziesiątych, ale dopiero niedawno technologia i moce obliczeniowe smartfonów na to pozwoliły.


android-watching-movie

Na koniec kilka ciekawych spotów.

https://www.youtube.com/watch?v=QTlpLI5N4fs
https://www.youtube.com/watch?v=lSzagSvhCu0

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół android.com.pl życzy udanego weekendu oraz kolejnego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy