ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [28.06.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje.


shop-imgs-touch-detail

Delta415 to idealne jeansy dla fana mobilnych technologii. Na taki pomysł wpadła firma Wearcom umieszczając w spodniach kieszeń dedykowaną smartfonom. Urządzenie spoczywa pod materiałową klapką zamykaną na zamek błyskawiczny, pod którą znajduje się kieszeń wykonana z przeźroczystego tworzywa.

shop-imgs-sit-pos

Według producenta tworzywo to w żaden sposób nie utrudnia korzystania ze smartfonu. Minusem dla większości z Was może okazać się informacja, iż kieszeń dedykowana jest urządzeniom z ekranem do 3,5 cala oraz cena 160 dolarów. Klik


google-io-keynote-1-1-105

O Google Project Glass informowaliśmy Was jakiś czas temu. Tym razem mamy dla Was prezentację, projektu pokazaną pierwszego dnia Google I/O Developer Conference.

https://www.youtube.com/watch?v=umqoAqezwn8

nexus-q

O prezentacji Nexusa Q i o tym, co to cudo potrafi informowaliśmy Was rano na łamach naszego portalu. Większą wersję nowego urządzenia mogą podziwiać odwiedzający Google I/O.


jellly-bean-statue

Wraz z powstaniem nowej wersji Androida tuż przed wejściem do obiektu Google pojawią się nowa statua oznajmiająca nam nadejście owego. Jak powstała możecie zobaczyć na filmie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= i_QAAP2AtPo

lego-build

Kto z Was nie lubił LEGO, gdy był dzieckiem? Dobrze pamiętam, gdy sam poświęcałem nawet kilka godzin tworząc misterne konstrukcje. Na wspaniały pomysł wpadło Google wraz z LEGO dając nam możliwość tworzenia z wirtualnych klocków tego, o czym tylko pomyślimy przy wykorzystaniu przeglądarki Chrome oraz silnika WebGL. Co ciekawe, nasze konstrukcje możemy budować wspólnie z innymi użytkownikami oraz zamieszczać je w sieci.

https://www.youtube.com/watch?v= hoKHD_lhbjM
https://www.youtube.com/watch?v= BQnRIRSvHJg

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy