ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [06.06.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


motorola-switchers

RAZR na dobre zagościł na światowych rynkach i u przez jakiś czas uważany był za najcieńszy smartfon świata. Dla tych, którzy dalej zastanawiają się nad zakupem urządzenia Motorola przygotowała serię filmów, w których użytkownicy opowiadają jak smartfon zmienił ich życie.

https://www.youtube.com/watch?v=9Dq0cy0ZRxA

samsung-galaxy-siii-xl-550x277

Po premierze Galaxy SIII na rynku asystentów głosowych zagościła nowa usługa SVoice, która zaczęła konkurować z Siri. W sieci pojawia się coraz więcej porównań dwóch aplikacji. Mamy dla Was dwa dość ciekawe filmy.

https://www.youtube.com/watch?v=5eLELOBuT-Q

Google-Maps

Od jakiegoś czasu na naszych ulicach możemy ujrzeć samochody sygnowane logiem Google z dziwną konstrukcją na dachu służącą do wykonywania zdjęć. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć zdjęcia owego w dość nietypowej sytuacji.

original-8-550x309
original-9-550x309

347034-nyko-playpa

Nyko, producent urządzeń peryferyjnych we współpracy z NVIDIA zaprezentował linię kontrolerów gier przeznaczonych do użytku z tabletami z Androidem na pokładzie. Kontrolery Playpad i Playpad Pro zostały zoptymalizowane do użytku z urządzeniami Tegra. Dzięki aplikacji Playground, kontrolery będą zdatne do użytku od razu po wyjęciu z pudełka.

nyko_-_products_-_playpad

Playpad, mniejsze urządzenie będzie posiadał dwa analogowe suwaki oraz będzie dostarczany z etui i składaną podstawką do tabletu. Większy kontroler Playpad Pro posiada podwójne gałki analogowe, A D-pad oraz kilka dodatkowych przycisków. Cena urządzeń nie jest jeszcze znana.


cid_refined_final

Nie tak dawno temu zespół CyanogenMod ogłosił konkurs na nową maskotkę serii. Wynikiem jest nowe odświeżone spojrzenie na animację startową, którą możecie zobaczyć poniżej. Jak Wam się podoba?

https://www.youtube.com/watch?v=o05PQRO1UW4

samsung-galaxy-s-iii-vs-iphone-4s

Jak wytrzymały jest Samsung Galaxy SIII w porównaniu do Iphone 4S, możecie zobaczyć na filmie poniżej.

A teraz mała ciekawostka. Dzięki iFixit z Chipworks dowiedzieliśmy się, że kamera znajdująca się w Galaxy SIII jest dokładnie tą samą, którą znajdziemy w Iphone 4S.

gsiii-teardown

asus_transformer-prime

Po tym, jak łezka w oku zakręciła się na widok zniszczonych urządzeń ze stajni Apple i Samsunga mamy dla Was kolejny test.


Angry_Birds

Na koniec mamy dla Was kilka ciekawe filmy z udziałem „wnerwionych” ptaków.

https://www.youtube.com/watch?v=VWhvkBhBCm4

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za  tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy