ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [09.04.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. Razem z Krzysztofem Kulpicińskim postaramy się wywołać uśmiech na Waszych twarzach. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje.


cid-550x343

CyanogenMod to nie jest już „garażowy projekt”. Można tak stwierdzić patrząc na emocje związane z nową maskotką reprezentującą popularnego „cyjana”. Cid, bo tak właśnie nazywa się ludzik ze zdjęcia powyżej ma zastąpić Androida na deskorolce. Jego nazwa pochodzi od skrótu C.I.D., czyli CyanogenMod ID. Sami developerzy opublikowali na swoim blogu następujący wpis:

Niektórzy z was są pewnie zapoznani z koncepcją „ID”; instynktownej siły napędowej naszej osobowości. To wydało się, że tachaotyczny siła i potrzeba natychmiastowej gratyfikacji, została włączona do wizerunku systemu operacyjnego, który stara się być na krawędzi rozwoju Androida.

Opinie na temat nowej maskotki są podzielone, a wam jak się podoba Cid?


instagram

Premiera aplikacji Instagram wywołała wiele emocji, jednak nie tylko u posiadaczy urządzeń z Androidem. Głos w sprawie zabrali użytkownicy aplikacji korzystający z iOS. Krótko mówiąc zaczęła się wojna. Na profilu aplikacji na Twitterze rozgorzała dyskusja. Do najciekawszych komentarzy można zaliczyć: „Tak! Teraz moi biedni znajomi również będą mogli korzystać z IG”, „Może oznaczcie użytkowników IG dla Androida inaczej i nie mieszajcie ich z użytkownikami iPhone’a?”, „Mam ochotę usunąć moje konto” oraz „To fakt że gejdroid to gówno. W końcu ich telefony kosztują 99$, a mój iPhone 299$”. Osobiście nie rozumiem po co tyle nienawiści, przecież to tylko aplikacja!

https://www.youtube.com/watch?v=J1ly7q17-tY

maria-sharapova-samsung-550x512

Maria Sharapova nawet laikom kojarzy się z tenisem, tak więc, jej twarz często używana jest w różnego rodzaju kampaniach reklamowych. Jeżeli chodzi o temat smartfonów jest podobnie. Sharapova była w końcu twarzą Motoroli, czy Sony Ericssona. Samsung zauważył to i zaproponował jej współpracę. Nie wiemy niestety jednak jak wyglądać będzie kampania, miejmy jednak nadzieję, że będzie interesująca.


7050489913_0e0a968707_b-550x366

Przed 2000 rokiem dużo się mówiło o latających samochodach, robotach, podróżach w kosmos etc… Na chwilę obecną nic się jednak nie dzieje, elektronika idzie na przód małymi kroczkami. Google przecząc wszystkiemu wprowadza coraz to nowsze innowacje, jedną z nich jest projekt „Glass” Rozszerzona rzeczywistość nie jest jednak czymś nowym, na rynku od dawna możemy spotkać podobne rozwiązania chociażby w goglach narciarskich, które pozwalają na monitorowanie swoich osiągnięć i wyświetlanie na miniaturowym ekranie. Więc co w projekcie Google jest rewolucyjnego? Gadżety obecne do tej pory na rynku są skierowane do odpowiednich grup docelowych oraz są bardzo drogie i przez to praktycznie nieosiągalne dla mas. To właśnie Google posiada ogromną infrastrukturę oraz spersonalizowane usługi i aplikacje żeby wprowadzić produkcję masową. Kto wie może za jakiś czas każdy z nas będzie mógł pochwalić się własną parą interaktywnych okularów. Co potrafią możecie zobaczyć na filmiku niżej.

A co by było, gdyby Microsoft opracował takie okulary?


htc_evo_4G_lte_design

Jak powstają smartfony HTC i jaki jest zamysł projektantów? Poniżej prezentujemy filmik ujawniający tą tajemnicę na przykładzie HTC EVO 4G.


HTC-One-camera-video-skydiving-550x238

O kampanii HTC związanej z szybowaniem w chmurach informowaliśmy Was w tym newsie. Dzisiaj mamy dla Was kolejne filmiki dotyczące projektu.


android-mascot

Na koniec 2 ciekawe spoty odnalezione w sieci.

https://www.youtube.com/watch?v=HMnlfPvd5AI
https://www.youtube.com/watch?v=nF1-9DxdaTg&t

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół android.com.pl życzy udanego weekendu oraz kolejnego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy