ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Serio [01.04.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
android-5

Niestety z racji tego, że wielu z Was czuło się obrażonych humorem prezentowany w cyklu Na Luzie, został on wstrzymany. Domagaliście się również poważniejszych tematów i nowego cyklu, który tym razem będzie godnie reprezentował tak poważy portal jak Android.com.pl. Dwójka mężnych redaktorów – Daniel Kozłowski oraz Krzysztof Kulpiciński – którzy rozweselali was w cyklu Na Luzie stanęło przed ogromnym wyzwaniem: „Jak dobrać odpowiednio poważne tematy?”. Po dniach burzy mózgów udało nam się wymyśleć coś nowego. Tak powstał cykl Na Serio. Będzie on przedstawiał najważniejsze informacje ostatnich dni ze świata Androida. Bardzo ważne jest to, że cykl ten będzie miał pierwszeństwo tematów. Tak więc niestety reszta redaktorów stanie się niepotrzebnym obciążeniem dla portalu, ponieważ nie będą oni pisać na tematy które pojawią się w Na Serio. Mamy nadzieję, że poważna formuła nowego cyklu przypadnie Wam do gustu.


Samsung-Logo-820x458

Dosłownie przed kilkoma minutami w sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia i pełna specyfikacja Samsunga Galaxy S III flagowego dziecka koreańskiego koncernu. Smartfon zbudowany jest na bazie sześciordzeniowego Exynosa 6460 o częstotliwości 2.5 GHz oraz układu graficznego A4. Całość wspierana będzie przez 3 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Co dziwne Samsung porzucił pomysł powiększania ekranów w kolejnych wersjach flagowca, tym razem naszym oczom ukaże się 3.7 calowy ekran Retina. Według producenta jest to pierwszy smartfon, który zostanie wyposażony w ogniwo na bazie Uranu o pojemności 10000 mAh, co zapewnia 7 dni bezustannej pracy. Jedno z oficjalnych zdjęć, możecie zobaczyć niżej. Dla nas wygląda trochę znajomo.

SGS3znak

Apple-Samsung

Stało się, koniec walki między dwoma gigantami. Dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego w Seulu dwa zwaśnione rody Samsung i Apple podpisały porozumienie oraz pakt o współpracy. Porozumienie kończy kilkumiesięczną walkę o patenty. Od dziś wszystkie smartfony i tablety będą wyglądały tak samo. Więcej informacji postaramy się uzyskać w późniejszym terminie.

goapple_androidiphone_03

screen2

Pewnie pamiętacie, ze w ostatnim wydaniu Na Luzie zaprezentowaliśmy wam nową metodę wprowadzania tekstu ETAOI, która ogranicza się do pięciu przycisków. Google poszło o krok dalej redukując klawiaturę do dwóch przycisków (!). No tak, ale jak to działa? Są to kropka i kreska , tak więc bez znajomości Morse’a nie napiszemy nawet wyrazu. Niestety jest jeden haczyk, Gmail Tap działa jedynie w aplikacji Gmail. Mało tego, dla kilku z was, którzy mają niesamowitą podzielność uwagi, możemy włączyć podwójną klawiaturę i pisać dwa maile naraz. Całość dostępna do pobrania jest tutaj.


google-maps-8bit-550x303

Prawie każdy z was używa Google Maps, czy to na komputerze, czy na smartfonie. Google by wyjść naprzeciw coraz większym potrzebom użytkowników udostępniła nową wersję przeznaczoną na konsole NES. 8-bitowe mapy dostępne są również w internetowej wersji aplikacji, charakteryzują się one ogromną dbałością o szczegóły oraz świetnym systemem wyznaczania trasy. Całość możecie ocenić sami wchodząc na http://mapy.google.pl/ i wybierając tryb „Do boju!”.


nova2

Gameloft ostatnio rozpieszcza graczy, po takich premierach jak Six Guns, Gangstar Rio, czy Dungeon Hunter 3 pora na kontynuację kosmicznej strzelanki N.O.V.A. Kal Wardin wraca już po raz trzeci, a wiedzcie, że zagrożenie jest ogromne. Rzuca się on w wir epickiej walki przeciwko złowieszczym rolnikom.

nova1

mtlgqbp

To już wszystko w pierwszym wydaniu nowego cyklu Na Serio. Jeżeli jednak czujecie się zmęczeni tak poważnym tematami polecam wam zamówienie nowego produktu od Google – nazwanego Fiber.

Nowy produkt Google możecie zamówić pod tym linkiem. 


android-5

Mamy nadzieję, że dzięki Fiber poczujecie się wzmocnieni, ponieważ już niedługo kolejna część poważnych tematów w waszym ulubionym nowym cyklu Na Serio. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był stracony. Koniec z Na Luzie, niech żyje Na Serio!

Sprawdź najnowsze wpisy