ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [20.03.12]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_luzie_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. Od tego tygodnia nabiera on tempa, razem z Krzysztofem Kulpicińskim postaramy się wywołać uśmiech na Waszych twarzach. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje.


beats-beatbox-portable-white

Za słabe głośniki w smartfonie? Nic straconego. Mamy dla was alternatywę. Zestaw głośnikowym Beatbox by Beats. No tak, mamy tutaj do czynienia ze zwykłym głośnikiem łączonym z naszym urządzeniem przez Bluetooth…, co wyróżnia go spośród innych? CENA! Niewątpliwie 399$ za głośniki przeznaczone dla urządzeń mobilnych to coś, co wywoła uśmiech u wielu z was. Doliczając cło, koszt transportu i dystrybucji możemy pochwalić się nieskazitelnym dźwiękiem za jedyne ok. 1500 zł. Czy warto? Rozstrzygnijcie sami.


Google_Play_zastapi_Play_5675184

Google Play pozwala bawić się cały dzień? Lamarr Wilson jak zawsze rozśmiesza nas swoimi komentarzami odnośnie nowinek technologicznych. Tym razem ze znanym sobie wdziękiem i uśmiechem opowiada o jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z platforma Androida w tym roku. Wchłonięciu Android Market i innych usług Google, przez nową platformę Play. Niestety do pełnego zrozumienia wywodów Lamarra potrzebna jest względna znajomość języka angielskiego, więc enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=owBu0AY8uNQ

comparesmall

Klawiatura ekranowa jest za duża? Coś się poradzi. Android ma to do siebie, że każdy z nas może dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb w prawie każdym aspekcie. Tak więc możemy wybierać między tysiącami alternatyw, jednak w jednej kwestii wszystkie dostępne klawiatury łączy to samo – zajmują one mniej więcej połowę ekranu. Michał Kubacki jednak ma ambicję zmienić podejście do wprowadzania tekstów na urządzeniach z Androidem. Wymyślił on ETAOI – jest to klawiatura, która ma zrewolucjonizować sposób, w jaki piszemy na smartfonach. Poniżej przedstawiamy film, który prezentuje nam jak szybko można pisać na tym „maleństwie”. Dodatkowo dla chcących spróbować jak ETAOI sprawdza się w praktyce wersją demo do pobrania z Google Play.


GAMEBOY_withandroid458

Użytkownik forum XDA – flexoduss postanowił poświęcił swoją Motorolę Flipout i na jej bazie stworzyć GameBoy Phone. Wyniki jego pracy możecie zobaczyć na zdjęciach niżej. Czy ktoś z Was próbował modyfikować swojego smartfona? Więcej znajdziecie w oryginalnym wątku.

zazaa

Android-Booth-MWC-2012

Po MWC 2012 pozostały nam tylko wspomnienia i nadzieje na lepszą przyszłość naszego mobilnego świata. Dla tych, którzy nie śledzili MWC znaleźliśmy ciekawy refresh w postaci filmiku niżej.


vlingo

Jak stworzyć najlepszego mobilnego asystenta? To proste, weź kilka porządnych narzędzi głosowych dodaj do tego pseudo osobowość i słodką nazwę – Siri. Do tej pory tak było, ale pora to zmienić, po nieudanym według naszego zdania Irisie prezentujemy Wam Vlingo. Możliwości aplikacji w dość humorystyczny sposób możecie zobaczyć na filmikach niżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Opf2zPRb6EQ

Do pobrania tutaj lub skorzystaj z QR code

ayombyg

Na_luzie_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

Zespół android.com.pl życzy udanego weekendu oraz kolejnego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy