ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy Nexus i myszka USB? Czemu nie!

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Technologia


Wygląda na to, że modyfikowanie nowego Nexusa ruszyło już pełną parą. Przypomnijmy, że smartfon firmujący nową wersję Androida – IceCream Sandwich, posiada fabryczną możliwość zdjęcia blokad z bootloadera, co umożliwia pełną ingerencję w oprogramowanie urządzenia. Wczoraj pisaliśmy o wzbogaceniu belki wyświetlającej wirtualne przyciski służące do obsługi systemu, przez umieszczenie na niej dodatkowych skrótów. Dziś ten sam deweloper, Paul O’Brien, opublikował kolejne dodatki poszerzające funkcjonalność urządzenia.

Wypuścił on zmodyfikowaną wersję jądra urządzenia, która zawiera sterowniki umożliwiające obsługę przez system zewnętrznych akcesoriów USB. Na liście wspieranych urządzeń są jak na razie nośniki danych, myszki i klawiatury. Ciężko jest nam ocenić realną przydatność podłączania do smartfonu komputerowej myszki, jednak opcja szybkiej wymiany danych z pendrive’a jest jak najbardziej interesująca.

Jesteśmy ciekawi, co jeszcze uda się wymyślić domorosłym deweloperom, by zwiększyć funkcjonalność Galaxy Nexusa. Jak widać możliwość odblokowania bootloadera w smartfonie niesie ze sobą wiele nowych możliwości, o których właściciele innych urządzeń mogą tylko pomarzyć.

źródło: GalaxyNexus.MoDaCo.com

Sprawdź najnowsze wpisy