ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [21.09.11]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_Luzie_Tymczasowy_Header

 Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


samsung-galaxy-note-vs-galaxy-s-490

Samsung Galaxy Note, nowe urządzenie zaprezentowane na tegorocznych targach IFA, mające zapełnić lukę między smartfonem a tabletem; wyróżnia się przede wszystkim ogromnym, 5.5-calowym ekranem z obsługą rysika. Jeden ze sposobów na wykorzystanie urządzenia możecie zobaczyć niżej.

https://www.youtube.com/watch?v= QMvMWyXldzk

tatoo

Pewien fan Androida, chcąc udowodnić swoją lojalność wobec systemu, pokusił się o szczegółowy tatuaż na łydce, przedstawiający zielonego robota na deskorolce. Czy mając odpowiednie środki i czas zrobilibyście to samo? Poniższy filmik przedstawia przygotowania do zabiegu.

{vimeo} 28160351{/vimeo}


iPhone-Android-Smartphone-OS-War-508x540

Wojna patentowa to „temat rzeka” i nigdy się nie skończy. Tym razem mamy dla Was ciekawą grafikę odnoszącą się do patentu Apple.

samsung-apple-lawsui8ts-600x512

787_dreamliner

Boeing ogłosił niedawno, że platforma multimedialna nowych maszyn z serii Dreamliner ma opierać się na systemie Android, kładąc na łopatki największego rywala, jakim jest iOS.

dreamliner.fotele

Zielony robocik zagości na urządzeniach przygotowanych przez Panasonic i Thales. Cała platforma multimedialna ma opierać się na serwerach oraz tabletach różnej wielkości, od 7 do 17 cali. Wielkość ekranów będzie uzależniona od klasy, w jakiej podróżować będą potencjalni pasażerowie. Urządzenia znajdą swoje miejsce w zagłówkach foteli, gdzie zlokalizowane będą również złącza USB do podłączenia naszego laptopa.


Sphero-image-540x328

Sphero – to poliwęglanowa kula-robot, sterowana za pomocą tabletu bądź smartfonu. Po raz pierwszy zabawka została zaprezentowana na targach CES. Jak twierdzi producent, do końca 2011 roku robo-kula ma być dostępna dla urządzeń z Androidem na pokładzie. Cena w przedsprzedaży wynosi 129.99 dolarów, a zamówienie możecie złożyć tutaj. Poniższy filmik przedstawia możliwości Sphero.

https://www.youtube.com/watch?v= gRzO_FRAGV4

Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy