ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [20.07.11]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_Luzie_Tymczasowy_Header

Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl.


HTC Detour, ciekawe podejście do reklamy oraz promocja Warszawy i Polski, jednego z najlepszych producentów smartfonów. Akcja miała miejsce w Warszawie, wzieli w niej udział światowej klasy kolarze i kolarki, m.in. Leigh Howard, Charlotte Becker, Kate Colclough, Joshua Boothby i wielu innych. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich fascynatów kolarstwa. Zawodnicy zostali wyposażeni w smartfony, dzięki którym podczas przejazdu wykonywali zdjęcia, filmy i oczywiście korzystali z nawigacji. Zmontowane wyniki pracy możecie zobaczyć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= TJhcLST2Wgg

HTC Detour Making of


Mobilny Android wykonany z kosza na śmieci, to możliwe dzięki jednemu z entuzjastów zielonego robota. Korpus robota wykonany jest z kosza na odpady. Android posiada koła, dzięki którym może się poruszać oraz wyświetlacz LED na brzuchu, który może wyświetlać wiadomości tekstowe. Android sterowany jest bezprzewodowo za pomocą pilota. Poniżej filmik przedstawiający urządzenie.


Bes_buy_miniatura

Best Buy, jedna z największych sieci handlowych, wprowadziła w błąd swoich klientów. W jednej z ulotek reklamowych zamieszczono HP TouchPad, który według BB posiada Androida 3.0. Nie wiemy, co kierowało twórcą ulotki, chociaż w specyfikacji na tej samej ulotce, pod logiem firmy, widać faktyczny system, na którym pracuje Touchpad, WebOS 3.0.

best-buy-ca-honeycomb-touchpad

google-plus-logo

Nowy produkt Google rośnie w silę, zdobywając nowych użytkowników. Facebook może czuć się zagrożony. Chińscy wielbiciele portalu pokazali na co ich stać, przebiegli 21 kilometrów, aby na mapie miasta wykonać logo G+, co możecie zobaczyć na poniższym obrazku.

Google

Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy