ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC Desire Z – po 2 dniach

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Technologia
HTC Desire Z

Minęło już kilka dni odkąd w naszej redakcji zagościł HTC Desire Z. Dzięki temu mieliśmy okazję zapoznać się nieco bardziej z software urządzenia.

HTC Desire Z pracuje na Androidzie w wersji 2.2 i kernelu 2.6.32.21-gd2764ed. Znajdziemy w nim oczywiście specjalną nakładkę HTC Sense która lekko ewoluowała w porównaniu do testowanego wcześniej HTC Legend. Najważniejsza sprawa to możliwość poruszania się po pulpitach w trybie poziomym. HTC Desire Z jest pierwszym telefonem, który dosłownie wymusił tę funkcjonalność na tajwańskim producencie. Bowiem jest to pierwsze urządzenie HTC z poziomo rozsuwaną klawiaturą wyposażone w system Android. Przez to producent musiał przystosować całą masę widgetów do wyświetlania w takim układzie. Z zadaniem tym poradził sobie bardzo dobrze – poruszanie się po pulpitach jest wygodne zarówno pionowo jak i poziomo.

HTC Desire Z

Dobrą zmianą w HTC Sense są dodatkowe opcje personalizacji – możemy zrezygnować z szaro-czarnego wycinka koła wyświetlanego zawsze u dołu ekranu na rzecz innych – mamy do wyboru pięć skórek. Jeśli komuś byłoby mało może pobrać więcej rejestrując konto na HTCSense.com. Tutaj właściwie HTC przypomniał sobie jak to kiedyś wyglądały zwykłe komórki typu Sony Ericsson K800i. Konkretniej to opcję zmiany „motywu”.

HTC Desire Z

Co do samego HTC Sense – znajdziemy tu paczkę nowych widgetów, niektóre odświeżone. Dostępny jest m.in. widget kalkulatora, radia FM, a także nowa odsłona kontaktów. Ogólnie rzecz biorąc producent idzie w dobrym kierunku.

HTC Desire Z

W telefonie fabrycznie zainstalowanych jest wiele aplikacji. Znajdziemy tu takie nowinki jak Amazon MP3, Centrum multimediów, Hotspot Wi-Fi, HTC Hub, HTC Likes, Latarka, News, Zablokowane osoby czy SoundHound. To również pozytywna zmiana – telefon ma 0,99GB pamięci wewnętrznej, więc nikomu tego typu aplikacje przeszkadzać nie będą. Najbardziej zaskoczyła mnie aplikacja Latarka a tym samym wbudowana z tyłu HTC Desire Z dioda. Jej światło jest około 4-5 razy mocniejsze od tego który emituje Motorola Milestone. Aplikacja posiada możliwość ustawienia 3 rodzajów intensywności – z czego ten najsłabszy jest już mocniejszy od maksimum produktu amerykańskiego koncernu.

HTC Desire Z

HTC Desire Z póki co działa bardzo szybko i bez zastrzeżeń. Nie było żadnych restartów czy nawet chwilowego zacięcia. Został odłączony od ładowarki wczoraj o godzinie 7:00. W tym momencie pozostało mu 15% – tak więc wytrzymuje dwa dni użytkowania. Pamiętajmy jednak, że to było pierwsze ładowanie baterii – więc powinna ona z czasem zwiększyć jeszcze swoją wydajność.

HTC Desire Z – pierwsze wrażenia

HTC Desire Z

Jutro postaramy się przedstawić Wam jak wyglądają zdjęcia zrobione Desire Z w porównaniu do Milestone, a także jak spisuje się przeglądarka. 
Jeśli macie jakieś pytania czy sugestie o czym napisać w kolejnym artykule – piszcie w komentarzach

HTC Desire Z w RTV Euro AGD

Sprawdź najnowsze wpisy